Projekt Univerzitní ligy ledního hokeje si aktuálně odbývá svoji čtvrtou sezonu. V té první ovládli základní část Engineers a play-off bylo následně zrušeno kvůli pandemii koronaviru stejně jako celý další ročník. V dalším roce pak v lize zvítězili UK Hockey Prague a naposledy se radovali plzeňští Akademici, kteří ve finále udolali Engineers.

Na reprízu finále se nyní může těšit Kladno. Právě tam zavítá Univerzitní liga ledního hokeje vůbec poprvé. Spojení kladenského hokeje a vysokých škol se přitom nabízí. Přímo ve městě sídlí Fakulta biomedicínského inženýrství, která spadá pod ČVUT. Více než 1800 studentů se v Kladně věnuje oborům, jako je fyzioterapie, optika a optometrie, biomedicínské inženýrství, zdravotní záchranářství nebo zdravotnická kybernetika. Právě jim i dalším hokejovým fanouškům se nyní hráči týmu Engineers přijedou představit.

Zdroj: Youtube

Kladno bude mít navíc silné zastoupení i přímo na ledě. Dres Engineers letos obléká hned šestice hráčů, kteří prošli místním klubem. Jsou jimi obránce Filip Staněk a útočníci Tomáš Březina, Matěj Hasil, Tomáš Kleveta, Michal Kučera a David Routa. Poslední jmenovaný si za Rytíře zahrál dokonce i v extralize, kde v šesti zápasech vstřelil jednu branku. Dres Akademiků zase obléká bývalý obránce Rytířů Jakub Štochl a útočníci Jan Rejzek a Jakub Votoupal, kteří prošli kladenskou mládeží.  

„Vnímáme rostoucí popularitu univerzitního hokeje. Zároveň to vnímají i naši partneři, jako například Kaufland, který oba kluby podporuje. I když zde na Kladně žádný univerzitní klub nemá zázemí, chceme našim fanouškům nabídnout další hokejový zážitek v podobě atmosféry univerzitního hokeje. Mnoho hráčů navíc prošlo naší mládeží, takže návaznost je tam zřejmá a utkání na Kladně je možností, jak tuto cestu ukázat dalším mladým hráčům,“ říká marketingový manažer Rytířů Martin Špaček.

Hokejoví fanoušci v Kladně se můžou těšit na univerzitní bitvu na místním zimním stadionu ve čtvrtek 29. února od 19 hodin. Vstupenky, které stojí 150 korun, jsou už v prodeji a pořadatelé zvou kromě dobrého hokeje i na bohatý doprovodný program a na skvělou atmosféru.