Kladno – Zlín 1:4


Loni si Zlín odvezl z Kladna dva pořádné příděly a to nechtěl opakovat. Povedlo se mu uspět taktikou, kterou zde s úspěchem používal v přechozích letech. Jeho hráči od začátku do konce perfektně bruslili, nepouštěli domácí do tlaku a trpělivě si počkali na svou chvilku.


Už v úvodu byli mírně aktivnější a třeba po minele Ševce ve vlastní přesilovce mohl jako první skórovat Leška, jenže Orct byl proti.
Góly přišly až z částí druhou. Domácí poslal do vedení Gardoň, jehož bombě pomohla i nechtěná teč beka Noska. Pak ale domácí v brankovišti neuhlídali Pšurného a ten dokončil atak Kubiše.

„Do první branky jsme hráli dobře zezadu, ale pak jsme hru otevřeli a Zlín vyrovnal,“ litoval útočník Kladna Petr Tenkrát, který se vrátil do mateřského klubu po osmi letech a sám měl dvě velké šance, které mu za stavu 1:1 Murín lapil. „Pokaždé tam dal beton, ani nevěděl jak. Ale to k hokeji patří stejně jako jejich šťastné góly v závěru,“ dodal střelec, jenž HC Geus okna pomůže v prvních dvanácti zápasech soutěže.


Duel nakonec zlomil zkušený harcovník Zlína Zdeněk Okál. Nejprve nádherně zpoza klece uvolnil Rachůnka a poté v přesilovce vybídl k ráně od modré přesného Zubíčka. Navíc se poté nechal na čtyři minuty vyloučit kladenský kapitán Pavel Patera (navíc dostal desítku a je v tuto chvíli nečekaně nejtrestanějším borcem extraligy) a Balaštík tečí uzavřel skóre.


Kladno: Orct – Ševc, Schnábel, Šmach, Štěpánek, L. Procházka, Nádašdi – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Tenkrát, Gardoň, Čurilla – Horna, Kalla, Kuchler – Rudovský, Kazatel, Diviš.

Více v pondělním Kladenském deníku.

Součástí článku je audio s Petrem Tenkrátem.