Litvínov – Kladno 6:2


Osud Kladna se začal naplňoval až příliš brzy. Hned při prvním střídání pálil z prostoru mezi kruhy Lukeš – 1:0. Uplynula další půlminuta a stav se opět měnil v neprospěch hostů. Přesilovku rychle využil kapitán Severočechů Reichel. Také Kladenským přišla vhod početní výhoda. V 7. ji po Kallově přihrávce střelou od modré zužitkoval obránce Ševc. Počtvrté se skóre měnilo ještě v první třetině. Do dvougólového náskoku poslal domácí po úniku z levého křídla Jenáček. „První část byla z naší strany katastrofální, mohli jsem ji prohrát ještě vyšším rozdílem,“ přiznal trenér hostů Zdeněk Müller.


V polovině utkání se opět prosadil Reichel a s Kladnem to začalo být hodně zlé, zejména když na začátku 40. v oslabení z blízkosti prostřelil Orcta opět Lukeš. „Když jsem se začali zvedat, přišla hrubka Hájka, kterou využil Reichel. Pak bylo těžké něco dělat,“ řekl Müller.


První litvínovská formace se tak připsala čtvrtou trefu. Naštěstí pro hosty poslední v utkání. Ve třetí třetině jim malinkou naději vykřesal nečekanou střelou od modré Čurilla (45.). Další korekci domácí Buldokům nedovolili a sami Skleničkou (57.) určili konečný stav. „Hráli jsme už s lepšími soupeři, ale dnes jsme propadli v obraně,“ viděl Müller včerejší hlavní problém Kladna.