HC Slovan Ústeční lvi – HC Geus okna Kladno 5:4 n.p.


Podobně jako Ústí v Kladně, měli tentokrát hosté skvělý nástup. Jenže narozdíl od Lvů si náskok neudrželi. Ve 4. minutě vedli už 2:0, když nejprve vyšla Kallova vyjížďka zpoza klece a poté Čurilla v nájezdu dvou na jednoho předložil kotouč Kuchlerovi. Mrázek sice v oslabení lacino od mantinelu snížil, jenže na konci 9. minuty dorazil Čurillův pokus za Přikryla Gardoň – 1:3.


Ve druhé části Klimt vrátil svůj celek do hry výstavní bombou od modré, ale chleba se lámal až v závěru prostředního dějství. Hosté nejprve využili přesilovku, když Patera zpoza klece našel Procházku a ten mířil do šibenice – 2:4 (36.). Jenže už za minutu a půl si Kladeňáci nechali dát kontaktní gól po Haškově dorážce Mrázkova pokusu.

Vyrovnání z hole Janků přišlo po tlaku v 52. minutě, blížeč ale bylo k rozhodnutí Kladno, ovšem v prodloužení Horna napálil břevno.


V nájezdech bývá Kladno úspěšné, jenže tentokrát nemělo nárok. Kalla ani Procházka neuspěli, naopak Janků i Špirko ano a Lvi tak odskočili Kladnu na rozdíl dvou bodů.

Více v pondělním Kladenském deníku.