Kladno – Litvínov 5:3

Hosté měli v první třetině svoji největší šanci v 16. minutě, kdy Jenáček netrefil odkrytou svatyni. To už ale doháněli jednogólové manko, které v 5. minutě zařídil Čurilla, jenž v nájezdu s pomocí pravé tyčky Hüblovy svatyně otevřel skóre. Domácí navíc dvakrát trefili tyč.

Bilance hostů na ledě soupeřů je tristní. Vyhrát se jim ještě nepodařilo a dokud to nedokáží, budou jejich drsné tváře nadále zdobit vousy. K tomu, že jejich žiletky zůstanou netknuty minimálně do neděle, přispěla 21. minuta, kdy Gardoň upravil opakovanou ranou na 2:0.

V polovině utkání propasíroval puk za výborného Hübla zpoza klece Diviš, na ledě byl přitom vůbec poprvé! Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat, za Orcta prošel tečovaný pokus Skuhrovce. Buldoci měli ideální možnost zvýšit ve 34. minutě, avšak trestné střílení kanonýra Kally skončilo v Hüblově lapačce.

Ve 46. minutě se Litvínovští v přesilovce Bendou dostali do těsného kontaktu – 3:2, už za 20 vteřin je ale v úniku zmrazil Bělohlav přesnou ranou mezi Hüblovy betonu. „Chyba Jánského byla zlomová. Musíme s výkony venku něco udělat, možná budou padat i pokuty,“ řekl kouč hostů Hübl.

V 59. jeho tým v oslabení ještě snížil Vobořilem, ale ve hře bez brankáře ho dorazil Kalla. „V závěru se hosté dostali do tlaku a my se až do konce utkání obávali o výsledek,“ přiznal domácí trenér Zdeněk Müller.