Buldoci se vousáčů nezalekli

KLADNO - Kladenští hokejisté měli před včerejším zápasem 23. kola extraligy s Litvínovem nůž na krku. Pokud si před čtyřmi duely na ledě soupeřů chtěli uchovat naději, že po polovině základní části neskončí poslední, museli vyhrát. To se jim podařilo i bez opětovně zraněných Nedvěda a Tomajka a nemocného Ševce.

21.11.2007 1

Richard Diviš při svém prvním střídání zařídil faul a vzápětí ho ztrestal šikovným gólem na 3:0. Od té doby ho trenér Müller využíval na ledě víc. Foto: HC Kladno

Kladno – Litvínov 5:3

Hosté měli v první třetině svoji největší šanci v 16. minutě, kdy Jenáček netrefil odkrytou svatyni. To už ale doháněli jednogólové manko, které v 5. minutě zařídil Čurilla, jenž v nájezdu s pomocí pravé tyčky Hüblovy svatyně otevřel skóre. Domácí navíc dvakrát trefili tyč.

Bilance hostů na ledě soupeřů je tristní. Vyhrát se jim ještě nepodařilo a dokud to nedokáží, budou jejich drsné tváře nadále zdobit vousy. K tomu, že jejich žiletky zůstanou netknuty minimálně do neděle, přispěla 21. minuta, kdy Gardoň upravil opakovanou ranou na 2:0.

V polovině utkání propasíroval puk za výborného Hübla zpoza klece Diviš, na ledě byl přitom vůbec poprvé! Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat, za Orcta prošel tečovaný pokus Skuhrovce. Buldoci měli ideální možnost zvýšit ve 34. minutě, avšak trestné střílení kanonýra Kally skončilo v Hüblově lapačce.

Ve 46. minutě se Litvínovští v přesilovce Bendou dostali do těsného kontaktu – 3:2, už za 20 vteřin je ale v úniku zmrazil Bělohlav přesnou ranou mezi Hüblovy betonu. „Chyba Jánského byla zlomová. Musíme s výkony venku něco udělat, možná budou padat i pokuty,“ řekl kouč hostů Hübl.

V 59. jeho tým v oslabení ještě snížil Vobořilem, ale ve hře bez brankáře ho dorazil Kalla. „V závěru se hosté dostali do tlaku a my se až do konce utkání obávali o výsledek,“ přiznal domácí trenér Zdeněk Müller.

Více ve středečním Kladenském deníku.

21.11.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ilustrační snímek výměna pneu.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

OBRAZEM: Veteránisté se společně rozloučili se sezónou

Kladno - Milovníci historických vozidel se sjeli za krásného slunečného počasí v kladenských Kročehlavech na parkovišti tamního autosalonu, aby se společně neformálně rozloučili s letošní veteránskou sezónou. Podobně jako pro motocykly je také pro auta staršího data výroby vhodné na vyjížďky ideální počasí.

OBRAZEM: Hubertovu jízdu pořádali poosmnácté

Drchkov - Tradiční Hubertovu jízdu uspořádalo Jezdecké centrum údolí Bakovského potoka v Drchkově. Takzvaný hon na lišku se konal letos už poosmnácté a sjelo se na něj 36 jezdců. Jelo se o tradiční šunku. Trasa vedla okolní přírodou. Na své si přišli i diváci, kteří soutěži přihlíželi ze zajištěného autobusu. Večerní koňský soud, kde se soudily prohřešky závodu a posezení s občerstvením se konaly v Královické hospůdce.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno – V juniorské extralize se jeho průměr obdržených branek blížáí téměř ke čtyřem, ale tam padá gólů víc. A že je David Stahl velkým brankářským talentem Kladna, to se ví už dlouho. Hokejista pocházející ze spíš fotbalové rodiny ze Slánska dostal velkou šanci v pondělním utkání v Kadani, kde poprvé nastoupil za Rytíře jako jednička. Pro devatenáctiletého mladíka to byla premiéra výborná, tým dovedl k výhře 3:2.