Pro hosty to bude třetí zápas na ledech soupeřů v řadě. První dva odehráli docela dobře, jenže Karlovy Vary ani Slavia jim body nenechaly. „Třeba ve Varech to bylo naprosto vyrovnané utkání, na Slavii pak také. Jenže se ukázalo, že soupeři jsou v lepší psychické pohodě a zápasy podle mě vyhráli i díky tomu. V některých chvílích se za takové situace opravdu odrážejí puky k tomu, kdo je na tom psychicky lépe,“ míní trenér HC Geus okna Kladno Zdeněk Müller.


Dnes by to hrozit nemělo, neboť ani Východočeši nejsou v pohodě a dokonce měnili trenéry. V Plzni vedla tým dvojice Martinec – Kusý, dnes už asi bude vše zase jinak. Včera se uvažovalo o Jiřím Šejbovi s Ladislavem Lubinou, ve hře byl rovněž zmíněný Vladimír Martinec. „Uvidíme, s čím noví trenéři přijdou. Ale určitě máme šanci uspět, pokud si tedy udržíme formu z předešlých dvou zápasů a zlepšíme ještě některé věci jako koncovku či hru v přesilovkách, kterou jsme v týdnu opět hodně nacvičovali. Bohužel nám pořád nejdou,“ lituje Müller.

A v jaké sestavě dnes Kladno může nastoupit? V brance bude Orct, v obraně Ševc, Štěpánek, Pavlas, Hájek, Nádašdi, Šmach, Trončínský a v útoku trojice Gulaš, Patera, M. Procházka – Nedvěd, Gardoň, Kuchler – Bělohlav, Kalla, Horna – Diviš, Kazatel, Tomajko.

Více v pátečním Kladenském deníku.