Obrovské drama vyřešily nájezdy a veleskok Kopřivy, jenž se v posledním nečekaně vrhl pod nohy Tona. Kladenští tak počtvrté v řadě vyhráli v prodloužení či nastavení! „Kladno je rozjeté a má sílu, což potvrdila dnešní návštěva. Byla tady parádní kulisa,“ prohlásil kouč hostů František Výborný.


Kladno – Sparta 3:2 sn

Domácí v první třetině dvakrát rozburáceli stadion. Trefa Nedvěda ještě nebyla uznána, ale v 8. minutě už radost fanoušků nikdo nepřerušil. Buldoci šťastně využili přesilovku pět na tři, když Paterovu přihrávku si Duba srazil do sítě. Vedení Kladna po první třetině bylo zasloužené. „Měli jsme šance, ale neproměnili jsme je,“ konstatoval trenér Kladna Zdeněk Müller s tím, že ve druhé části se Sparta zvedla a soupeře svěřence zatlačila. Hlavním tahounem byl Ton, který v brejku mířil mezi Orctovy betony. Odchovanec Kladna byl v posledním vzájemném utkání trenéry stažen z ledu a podobnou potupu už nehodlal připustit. Vedoucí muž kanadského bodování zvládl ke konci i druhý brejk, když ukázal záda Štěpánkovi. „Motivaci měl, věřil jsem, že se prosadí,“ řekl trenér Výborný.

V úvodu poslední části Orct zneškodnil další Tonovu šanci, pak ale přišla 44. minuta a v ní vyrovnání. Čurillovu přihrávku poslal z první pod víko Tomajko. Diváci si zabouřili dvakrát, protože branka byla uznána až po dlouhé konzultaci s videorozhodčím. Sparta pak v přesilovce trefila Netíkem jen tyčku. „V závěru jsme měli štěstí, utkání nás stálo mnoho sil,“ řekl trenér vítězů Zdeněk Müller.

Buldoci si tak počtvrté v řadě zahráli prodloužení. V něm si vytvořili dvě velké šance hosté, nájezdy však lépe zvládli Kladenští. Dvakrát skórovali, zatímco Pražané pouze P. Nedvědem. V tom klíčovém, Tonově, fantasticky zasáhl brankář Kopřiva, jenž si mezi tyčemi zastoupil Orcta. Skokem pod útočníkovy nohy zajistil Kladnu dva body. „Bylo to spontánní, viděl jsem, že má hlavu dole, nechtěl jsem čekat na tu jeho bekhendovou kličku,“ okomentoval svůj šokující zákrok Kopřiva a přiznal, že Kladno tentokrát dotlačili k vítězství skvělí diváci.

I s ohlasy hráčů a trenérů v pondělním vydání Kladenského deníku.