HC Znojemští Orli - HC Geus okna Kladno 3:2

Kladenským, jejichž trenéři opět postavili trochu překvapivě do brány Kopřivu, se v zápase nepovedla jedna zásadní věc – jít do vedení. Přitom hned v úvodu, který se jim vydařil, k tomu měli parádní možnost. Po faulech Mojžíše a Bičánka dostali výhodu přesilovky pět na tři, ale zle s ní naložili a jedinou možnost Patery Trvaj kryl. První třetina nakonec skončila smírně 1:1, když se na obou stranách trefili hráči ještě nedávno působící v táborech protivníka. Domácí Kucharczyk využil pěkné příhry Selingra a vyrovnal Šmach tečí nahození Ševce. Pro Šmacha to byl jeho první přesný zásah ve 38. utkání za bílomodré.

Orli dostali možnost dvojnásobné početní výhody v polovině zápasu po neproměněných šancích hráčů čtvrté formace hostů – Tomajka a Rudovského. A poradili si s ní mnohem lépe než Kladno. Už po pěti vteřinách napřáhl z prostoru mezi kruhy obránce Kotaška a Znojmo vedlo 2:1. Navíc za chvíli hrálo další hned dvojminutovou početní převahu 5 na 3 a Svoboda při ní zazdil dvě tutovky – druhou poslal do tyče.

Třetí dějství se dlouho neslo ve znamení kladenské převahy. Největší šanci promarnil Bělohlav, jehož vychytal skvělý Trvaj. Trochu klidu do domácích řad ovšem vlil v přesilovce třetím gólem R. Procházka (51.). Jenže Kladno se nevzdalo, po hrubce obrany Bělohlav vyzval Hornu a ten se mohl zeptat Trvaje, kam to chce. Ovšem jednogólové vedení Orli doslova se zaťatými pařáty ubránili, když hostům nepomohla ani závěrečná power-play.

Václav Sýkora (Znojmo): „Hráli jsme celý zápas naplno a především v úvodních dvou třetinách se nám dařilo. Ta třetí už byla vybojovaná. Hráči zaslouží absolutorium, především Trvaj, který nás několikrát podržel. Jsem rád, že nám vyšly přesilovky, zatímco ty kladenské jsme dokázali eliminovat.“
Petr Kasík (Kladno): „Jsme zklamaní. Hokej se hraje na tři třetiny, ale my jsme hráli dobře jen v té poslední. Prohra je pro nás komplikací, ale nemůžeme se dívat na ostatní výsledky a čekat, že nám někdo pomůže. Musíme sami vyhrávat.“

Branky: 12. Kucharczyk (Selinger), 23. Kotaška, 51. R. Procházka - 16. Šmach (Ševc), 53. Horna (Bělohlav). Rozhodčí: Turčan.