„Víme otom, ale čeká nás hodně silný protivník. Na druhou stranu ono si opravdu moc nevyberete, silný je prostě každý," tvrdí asistent kouče HC Geus okna Petr Kasík, jenž ani přesto není pesimisticky naladěn. „Proč také. Dobře hrajeme imy. Ave Varech jsme nikdy neodehráli špatná utkání, vždy to bylo vyrovnané. Každopádně tam nejedeme odevzdaně,“ burcuje.

Oproti zápasu sLitvínovem budou Kladenští lehce oslabeni. Už vúvodu duelu vypadl zraněný Radek Gardoň, jehož však nahradil dobře Martin Frolík. Dnes ovšem nenastoupí ani obránce Josef Révay zapůjčený zChomutova pouze na středeční mač. „Určitě bychom ho brali, ale vedení se sChomutovem nedomluvilo,“ vysvětlil Kasík a sám hráč jeho informaci na klubovém webu ještě doplnil olehké zranění lokte, které hotrápí.

Co se týče Gardoně, ten si zranil přitahovač vnoze a včera absolvoval vyšetření vPraze udoktora Barny. Ve Varech hrát určitě nebude stejně jako dál marodící gólmanOrct.

Místo Révaye by měl do utkání nastoupit mladý bek Trončínský, připraven však bude už také Aleš Pavlas zotavující se zvleklého zranění. „Pojede snámi jako sedmý, nikoho dalšího nemáme. Ale stavět ho budeme pouze vpřípadě velké nutnosti. Má za sebou jediný trénink, při němž ho sice kyčel nebolela, ale ještě máme obavy. Bolest se může vrátit při plném zatížení, to nechceme riskovat. Hrát asi ještě nebude,“ dodal PetrKasík.

Soupeřův tábor je naladěn rovněž pozitivně. Energie má za sebou příjemný týden, kdy se jejímu vedení povedlo podepsat pětileté kontrakty skladenským odchovancem Václavem Skuhravým a Petrem Kumstátem, tým navíc triumfoval vprodloužení na Spartě.