Kladno – Liberec 3:2

Oba týmy se střetnou hned v úvodu extraligového programu, ale na ledě Tygrů (9. září, 18.30). Možná i proto začaly dost opatrně. Kladnu patřilo úvodních deset minut zakončených šancí Tomajka, hosté poté ale zabrali, po uplynutí své přesilovky zůstali v tlaku a po Moravcově tečovaném nahození měl klid v koncovce Plodek – 0:1.

V úvodu druhého dějství Liberec v pohodě přečkal dvě oslabení, ale pak nečekaně dvakrát za minutu a půl inkasovali. Nejprve se dorážkou prosadil člen čtvrté formace Rudovský a po něm Tenkrát, jehož do sóla suprově vyslal Kalla. Liberec se poté oklepal a se štěstím půl minuty před koncem vyrovnal Klimenta, když využil toho, že brankář Kopřiva neudržel nahození Blatného v lapačce.

Do třetí třetiny vstoupili domácí už bez zraněného Čurilly, ale aktivně – šanci měl Procházka. Pak ovšem Severočeši přidali a měli blíže zpět do vedení – zejména při vyloučení Tenkráta. Jenže Kopřiva jejich ataky zastavil a v početní výhodě, kterou včera poprvé zkoušeli ostřeji, uspěli Kladeňáci. Kalla od mantinelu kouzelně našel Pateru a ten pověsil puk po víko Hniličkovy svatyně. Vyrovnat mohl Pletka při power–play, ale Kopřivu nepropálil. „Myslím, že jsme dnes podali dobrý výkon, hlavně od druhé třetiny, i když v jejím závěru jsme zbytečně chybovali. Liberec je silný protivník,“ konstatoval kouč Kladna Zdeněk Müller.

Doplnil, pročMarek Čurilla nenastoupil do poslední části. "Narazil si koleno, proto jsme střídali jen tři levá křídla."

Branky: 27. Rudovský (Stieler), 28. Tenkrát (Kalla), 53. Patera (Kalla) - 16. Plodek, 40. Klimenta (Blatný). Rozhodčí: Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 400. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:0.

Kladno: Kopřiva – Hájek, Nádašdi, Pavlas, Srdínko, Skrbek, Hořava, Šmach, Trončinský – Diviš, Patera, M. Procházka – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Kuchler, Stieler.