Cikánek už extraligu chytal, v Kladně si v předminulé sezoně musel poradit s nájezdy Sparty, avšak pouze v jednom střídání, kdy nahradil otřeseného Orcta. Teď ho čeká premiérajako hrom, Plzeň je totiž rozjetá, a byť už jednou prohrála,má zejména v útoku velkousílu. "Viděl jsem jejich zápas na videu a opravduto je úplně jiný tým než v minulosti. Kvalita vzrostla zejména díky skvěle hrající přesilovkové formacis Martinem Strakou, Fabušem a Vlasákem. Lukáš to nebude mít jednoduché, ale Kopřivovo zranění stehna je vážné a také Orct nemůže kvůli zraněné ruce jet," řekl trenér Kladna Zdeněk Müller.

Ten navíc nemůže počítat ani s obránce Janem Srdínkem, který se v minulém duelu ve druhé části srazil se spoluhráčem Tomášem Hornou a poranil si vazy v koleni. Duel s Varysice obětavě dohrál, ale dnes už nastoupit nemůže. "Vážnost jeho zranění se teprve ukáže," není si jistý Müller, který zkušeného beka nahradí Trončinským.

Trenéři Kladna se rozhodli přeházet zejména útočné formace. Pohromadě nechali jen první a třetí vedené Paterou a Kallou. Ze druhé vyřadili dvojici Frolík - Čurilla, naopak posunuli ze čtvrté Kuchlera s Tomajkem. "Naše druhá formace v zápase proti Varům vůbec nebránila,dostala čtyři góly. Chtěli jsme to řešit razantněji," dodal Zdeněk Müller, jehož týmu se v posledníchletech proti Plzni dařilo, a to doma i venku. Dokonce ji vyřadili z předkola play-off. "Ale jak říkám, jejich mužstvo se hodně zlepšilo a podle mě je aktuálněv extralize možná nejlepší, hlavně doma. Čeká nás hodně těžký duel," věští Zdeněk Müller.

Zápas můžete sledovat v televizi, přímým přenosem ho vysílá od 17.30 hodin kanál ČT4 sport.

Kladno: Cikánek - Hájek, Nádašdi, Pavlas, Růžička, Hořava, Trončinský - Diviš, Patera, M. Procházka - Bělohlav, Kuchler, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Horna - Čurilla, Frolík, Rudovský.