Horečka v poslední době v kabině HC Geus okna řádí jako zjančená a tentokrát skolila reprezentačního brankáře Miroslava Kopřivu a útočníka Václava Nováka. V pořádku navíc stále není Martin Procházka, virózy napadly také Tomáše Hornu a Jaroslavem Kallou. „Alespoň že Horna s Kallou už začali trénovat. Nicméně Kopřiva ulehl hned po utkání s Boleslaví a nebude ani v neděli s Budějovicemi. Procházka má zánět průdušek, bere antibiotika, ovšem jsme domluveni, že když mu bude lépe, zkusí jít v pátek a sobotu na led. Pak by v neděli nastoupil. Teprve uvidíme,“ běduje Müller a doplňuje dlouhodobé marody Nedvěda s Tomajkem.

Za takové situace by mužstvo potřebovalo posílit, z I. ligy si ale nikoho nepůjčí. „Hodně mužstvům tam o něco jde a v sobotu hrají,“ mávne rukou, ale přiznává, že v hledáčku Kladna je jeho odchovanec Vítězslav Bílek. „Brali bychom ho určitě rádi, nicméně Budějovice to zatím odkládají a ještě se nerozhodly.“

Do branky dnes pošle kladenský trenér Zdeňka Orcta, zkušenému veteránovi bude krýt záda mladý Cikánek. V obraně ještě nastoupí Novotný, jemuž Ústí povolilo hostování v Kladně do začátku reprezentační přestávky (tedy ještě na čtyři zápasy stejně jako Novákovi, ale ten marodí). V útoku nahradí Procházku tradičně Diviš, Nováka asi Čurilla. „Víme, že nás čeká těžký zápas. Doma jsme si byli proti Pardubicím úspěšní a bodovali i u nich, jenže teď jsou rozjetí, což ukazuje jejich druhé místo v tabulce. Nicméně každé utkání je jiné a my bychom měli konečně venku zabrat a bodovat,“ dodal Zdeněk Müller.

Vzájemná utkání v sezoně

Kladno – Pardubice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1). Branky: Frolík, Diviš, Tenkrát, Kalla, Růžička – Kolář. Vyloučení: 5:8, využití 2:0. Střely na branku: 27:38. Diváci: 3047.
Pardubice – Kladno 3:2 sn (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0). Branky: Píša, Pucher, Tvrdík – Diviš, Bělohlav. Vyloučení: 6:7, využití 2:1. Střely na branku: 41:17. Diváci: 9370.
Kladno – Pardubice 5:4 sn (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0). Branky: Valský, Kalla, Tomajko, Horna, Bělohlav – Starý 2, Somík, Koukal. Vyloučení: 6:5, využití 0:2, v oslabení 0:1. Střely na branku: 34:48. Diváci: 2140.(