„Hráči se uzdravili, až na Tomajka a Nedvěda jsou v pořádku. Tomajko už s námi trénuje, zatím v posilovně. Sám tvrdí, že se uvidí až po týdenní zátěži na ledě,“ řekl asistent trenéra Petr Kasík před středečním utkáním v Karlových Varech a čtvrtečním domácím doma s Plzní. „Vzhledem k tomu, že je nás dost, nasadíme ve Varech kompletní čtyři formace, a to i v obraně. Stále nám ještě může pomáhat Andrej Novotný, ovšem už jen tři utkání,“ dodal Kasík, podle něhož budou oba duely stejně těžké. Už proto, že z nich Kladno musí vydolovat co nejvíc bodů.

Zásadní změnu udělali trenéři v prvním útoku. Vedle Patery a Procházky se v poslední době křídla střídala, po Bělohlavovi to zkoušel i Novák, jenže ten se vrátil do Ústí. Do elitní formace se tak vrací Richard Diviš, jenž se v sezoně s formou nepotkal a naposledy hrát v lajně čtvrté. „Dáme mu šanci, nechtěli jsme narušovat ostatní seskupení,“ vysvětlil Petr Kasík, proč nezkusili s kolegou Müllerem třeba dobře se jevícího Čurillu.

A sám Richard Diviš? „Moc spokojený nejsem. Nepředváděl jsem v poslední době bůhvíjaké výkony, navíc jako mančaft jsme se ocitli docela v marastu. Určitě by mi pomohl nějaký gól. Už ani nevím, jak radost z něj vypadá,“ hořce se pousmál talentovaný borec, který si nutně nepřeje jen branku. „Chtělo by to prostě povedený zápas s nějakou kombinací. Pořádně to rozjet. Poslední dobou se jedna věc nepovede, vše se nabalí a jsme pod dekou,“ zoufá si.

Z nastávajícím dvou soupeřů se určitě víc těší na domácí duel s Plzní. „Vary mají ošklivý studený zimák, navíc hrají hodně fyzický hokej a výborně brání. S Plzní to bude více nahoru–dolů, padne i nějaký gól. Porazit však musíme oba, i když šest bodů chceme vždycky. Uvidíme, jak to dopadne,“ míní a dodává, že mužstvo ví, o co jde. „Není cesta zpátky. O play–out nepřemýšlíme, jsme spíš pozitivní. A zabalit to v žádném případě nemůžeme ani tehdy,pokud do play–out zamíříme,“ uzavřel Richard Diviš.

Kladno – Karlovy Vary 4:6 (2:1, 1:2, 1:3). Branky: Frolík 2, Horna, Patera – Bílek 2, Kumstát 2, Hluchý, Skladaný. Vyloučení: 5:6, využití: 2:0, v oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:49. Diváci: 3041.

Karlovy Vary – Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Branky: Skuhravý 2, Kristek – Patera, Hájek. Vyloučení: 3:8, využití: 0:1, v oslabení: 1:0. Střely na branku: 54:36. Diváci: 3520.

Kladno – Karlovy Vary 5:4 sn (3:1, 1:3, 0:0 – 1:0). Branky: Kalla, Nádašdi, Novák, Čurilla, nájezd Bělohlav – Sailer 2, Řezníček, Kumstát. Vyloučení: 6:6, využití: 1:1. Střely na branku: 50:42. Diváci: 1867.