HC Ges okna Kladno – HC Lasselsberger Plzeň 0:5

V každém ze tří dosavadních zápasů se Plzni povedlo využít jednu přesilovku a kvótu naplnila i ve čtvrtém duelu, kdy v 8. minutě pálil od modré Smrek. Nebylo to vše. Zatímco Kladno hrálo přesilovky mizerně a jediný, kdo v ní zahrozil, byl na začátku druhé části Bělohlav, Západočeši využili i svou třetí početní výhodu, když exkladenský Cartelli exkluzivní příčnou náhrou vyzval ke gólu Tomase.

Od té chvíle začalo velké kladenské trápení. Nejprve ho umocnily další zoufale odehrané početní výhody a po něm drtivý závar Plzně zakončený Redlihsovým obkroužením brány a parádním gólem na 0:3. Pískání diváků zastavila další přesilovka Kladna, při níž domácí konečně přitlačili, ovšem Procházka trefil jen tyč.

Poslední naději na zvrat dali Kladenským rozhodčí na konci druhé části, kdy vyloučili dva plzeňské hráče. Při přesilovce pět na tři ale excelovali spíše hosté a hned po jejím skončení skončil výpad dvojice Redlihs – Smrek sólovým nájezdem druhého jmenovaného a další brankou za Kopřivovými zády. Smrek dal v sezoně čtyři branky, z toho tři Kladnu!

Následně udeřil ještě Cartelli, jenž svému bývalému týmu předvedl bombou od modré, jak využít dvojnásobnou početní výhodu.

Zápas se pak už jen dohrával. Cháberu uchránil čisté konto i díky tyčce při ráně Bělohlava. „I pro sebevědomí jsme mu gól dát chtěli, ale byl výborný,“ řekl Bělohlav, jemuž prach v posledních týdnech zvlhl, přesto patřil k nejaktivnějším.

„Škoda, Plzeň nehrála až tak aktivně, ale dala góly. Druhý asi rozhodl, nám se naopak přesilovky nedařily,“ posteskl si a uznal, že Kladno nechtělo hrát tak opatrně, jak to vypadalo. „Záměr to nebyl, vždyť jsme potřebovali vyhrát. Středeční výsledky přece tak špatné pro nás nebyly. Teď už ale musíme koukat i dolů a koukáme tam déle,“ uznal a zodpovědnost bere i na svou osobu – mladší hráče kritizovat nechtěl. „Víme, v jaké hrajeme sestavě, loni i předloni jsme se s tím vypořádali. Svalovat to na mladé nechci. Kdybychom my starší dali góly, výsledky by byly jiné,“ dodal Radek Bělohlav.

Ostrý byl tentokrát brankář Miroslav Kopřiva. „Zápas se nám všem nepovedl, takhle se o desátou příčku nebojuje,“ zlobil se.

Ohlasy trenérů:

Pavel Hynek (Plzeň): Odehráli jsme tady dobré utkání. Základ k výsledku jsme položili dobrou obranou jedna dva dva v první třetině a rozhodli jsme v přesilovkách. Z nich jsme dali tři góly, což se nám tak často nestává. Spekulovat o tom, zda jsme v předkole či dokonce v šestce, nemá cenu. Máme před tři zápasy a variabilita je tam obrovská. Moje myšlenky se ubírají k dalšímu zápasu. Doma se nám teď moc nedařilo a to chceme zlomit. Určitě si neděláme rozpisy, s kým hrají naši soupeři. Spoléhat musíme na sami na sebe.

Zdeněk Müller (Kladno): Náš dnešní výkon byl zklamáním. Plzeň nás přehrála ve všech směrech, hrála výborně přesilovky a nám se naopak vůbec nedařily. Soupeři možná pomohlo, že včera otočil zápas, my naopak ve Varech ztratili vedení a hráče to mohlo trochu poznamenat. Šance na předkolo sice pořád ještě je, ale po dnešním výkonu a hlavně výsledku je hodně malá. Jestli jsme připraveni na play-out, to nepovím, je těsně po zápase. Že by hráči utkání jen odjezdili, s tím nesouhlasím. Kdybyste byli na střídačce, věděli byste, že to tak je. Hráč, který ubrání pět přesilovek, pak jich pět odehraje, zápas neodjezdí.