Ohrožen je start kladenského Jiřího Kuchlera. Bojovník nedohrál už nedělní mač kvůli potížím s ramenem a nahradit by ho opět mohl Tomáš Polanský, jenž se proti Jihočechům prezentoval úvodní asistencí na gól Stielera.

Do sestavy pak trenéři zařadí ještě mladého Jana Rudovského, zřejmě do čtvrté formace.

Dobrou zprávou je pro Kladenské zdravotní stav Jana Tomajka, jenž se lepší. „Už trénuje víc naplno a není vyloučeno, že by příští týden mohl naskočit do sestavy,“ těší kouče Zdeňka Müllera.

Kladno je v posledních týdnech zvyklé v úvodu spíše inkasovat, proto muselo být balzámem po deseti vteřinách nedělního duelu vést a poté připojit další dvě trefy. „Já myslím, že tohle je náhoda, jak to přijde. Je ale fakt, že rychlejší branku jsem asi nedal, alespoň Patý mi to říkal,“ řekl autor rány Martin Procházka, jehož ale štve, že po jednom inkasovaném gólu kladenský tým herně upadá až příliš nízko. A souhlasí, že je to absencí zkušenosti. „Máme s tím celkem problémy. Povede se nám první třetina, dáme branky, ale dostaneme jednu a začne trápení. Je to zkušenostmi, ale pracovat se na tom snažíme. Je to hlavně věc trenérů, ale chce to nebát se a nepoložit po jedné kritické situaci,“ myslí si.

A co na to trenér Müller? Celkem souhlasí. „Nicméně Budějovice přidaly a od druhé třetiny hrály výborně. Je fakt, že někteří obránci se pak uchylují raději k vyhození, ale tohle není play–off. Tam když prohrajete, tak vypadnete, v play–out se však hraje o vyhnutí se baráži,“ nabízí svůj pohled.

V play-out má Kladno za sebou první čtvrtku, v níž vybojovalo příjemných pět bodů a odskočilo Boleslavi na devět bodů. Procházka i Müller ovšem vědí, že dobojováno není, ve hře je příliš mnoho bodů. „Všichni udělají maximum, aby se baráži vyhnuli. My vyhráli dva zápasy a z toho jeden venku, snad se nám náskok povede udržet,“ doufá Procházka, zatímco trenér přiznává, že si přece jen trochu oddechl. „Je to tak přiznávám. Z dvou utkání jsme vytěžili skoro maximum, ovšem je nutné přidat ještě nějaké body. Nejlépe teď se Znojmem a hlavně v pátek s Boleslaví,“ spočítal.