Kladenský trenér Zdeněk Müller má tyhle počty dobře zmapované. „Jde o hodně, zápas bude důležitý. A pokud vyhrajeme, tak i klíčový,“ myslí si. Souhlasil s ním na oficiálních stránkách boleslavského klubu i jeho protějšek Jaromír Šindel. „Uvidíme, jak to bude vypadat na Kladně. Musíme se na zápas připravit, myslím si, že bude v mnoha směrech rozhodující.“

Domácí řady by měl po jednozápasové absenci zaviněné zraněním zad posílit útočník František Mrázek, vrátí se do druhé formace. Z té naopak vypadl Tomáš Polanský. Jeho kladenská mise se povedla, ve třech utkáních nasbíral gól a asistenci. „Pomohl nám, ale Chomutov má potíže se zraněnými hráči, takže si ho stáhl zpět,“ řekl trenér Zdeněk Müller.

V minulém duelu se Znojmem se do potíží dostal také obránce Petr Hořava, jenž skočil po hlavě do rány Švrčka. Ten by však hrát mohl. „Jenže na čtvrtečním tréninku se zranil málem znovu, když zakopl a upadl na zápěstí,“ popsal Müller.

Ten přiznal, že Kladno už týden tréniuje za zavřenými dveřmi. V play–out jde prostě o moc. „A nás si tady před týdnem prohlížel asistent Boleslavi Leo Gudas, to se nám nelíbilo. Proto teď na hodinu zavíráme,“ vysvětlil.

Kladno představovalo před zahájením bojů o udržení tabulkově nejbližšího soupeře Mladé Boleslavi. To už je nyní pravda jen částečně, protože 74 bodů má na svém kontě jak Kladno, tak Znojmo. To je navíc s horším skóre vzájemných zápasůna předposledním místě. Boleslavští na oba tyto celky ztrácejí devět bodů. Kladno v play-out nasbíralo nejvíc bodů ze všech - osm. Za ním je Znojmo (6), Boleslav (6) a Budějovice (4).
Co se statistik týče, tak nejvíce se v play-out zatím daří Pavlu Paterovi, který dal jeden gól a na tři přihrál. Za Kladno se navíc podařilo už dvakrát gólově prosadit hned čtyřem hráčům – Frolíkovi, M. Procházkovi, Hornovi a také mladému Stielerovi. Všechna dosavadní utkání bojů o udržení odchytal Miroslav Kopřiva.