Kladno – Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Úvodní dějství vyznělo spíše pro lépe bruslící hosty. Těm zabránil jít do vedení hlavně výtečný brankář Kopřiva, když zblízka lapil jak pokus Krále, tak i Boháče. Čisté šance si poté vytvořili také domácí. Mrázek si dojel vlastní ránu, ale blafákem na Schwarze nevyzrál stejně jako v poslední minutě Kalla v sólu po vysunutí Šmachem.

Kladno začalo druhé dějství lépe, ale paradoxně dostalo gól. Kalla totiž po akci Nádašdiho nedal další nájezd a po chvíli Sýkora po buly tečoval pokus Bauera od modré – 0:1. Vzápětí po další Procházkově šanci dostal kapitán Patera osobní trest. To se vzápětí ukázalo jako dost podstatné, neboť Kladenští dostali tři přesilovky za sebou a v těch jim kapitán citelně scházel. Klíčový okamžik ale přišel až v závěru třetiny po faulech Boháče a Sýkory, kdy domácí dostali výhodu dvou mužů v poli na 92 vteřin. Po 13 vteřinách ji trochu nepovedeným pokusem Horna využil a v nástupu do druhého dějství zbylou přesilovku 5 na 4 proměnil zblízka ještě M. Procházka.

Jenže hned poté dostala dvoujnásobnou přesilovku Boleslav, a to na 93 vteřin. I ona s ní naložila výborně a Benda od modré s pomocí nešťastné teče zřejmě Hájka vyrovnal.

Přesilovky pět na tři rozhodovaly i dál. Kladno dostalo výhodu ještě jedné, a byť trvala jen 14 vteřin, M. Procházka ji po pěkné souhře s obránci a s pomocí teče hostujícího Zíba využil – 3:2. Gól se ukázal navíc rozhodující, přestože hra v posledním dějství sršela a na obou stranách se bylo nač dívat. V závěru už praskaly nervy, hlavně hostům, pro které je prohra už moc a moc tíživá. I proto Vrbata sekl Nádašdiho a Kladno tak odehrálo zbytek duelu v klidu a dokonce 4 vteřiny před koncem při pokusu hostů o power-play trestal do prázdné klece.

„Jedeme třikrát ven, takže jsme chtěli mít trochu klid a náskok,“ říkal Tomáš Horna, jenž tým uklidnil prvním gólem. „Je dobře, že padl, do třetí části bychom bez něj šli nervóznější,“ přiznal hráč, který se dostal v posledních týdnech do velké pohody a září hlavně proti Mladé Boleslavi. Vždyť v základní části ji v posledním souboji porazil defakto sám hattrickem a gólem v poslední minutě, minulý pátek pak rozhodl v prodloužení na jejím ledě a teď dal důležitou první branku.

Ohlasy trenérů:

Jaromír Šindel: Čekali jsme, že utkání bude vyrovnané a bude se rozhodovat v přesilových hrách. Bohužel naši hráči to ne vždy pochopili a jedenáct vyloučení duel rozhodlo. Chtěli jsme zde bodovat a pokusit se náskok stáhnout, ale s touhle disciplínou to nepůjde. Na druhou stranu vyloučení Zíba, který vyhazoval ve třech a neslyšel píšťalku, to je pro mě nepochopitelná věc. Vyhnutí se baráži začíná být teorií, ale bodovat chceme dál a připravit se na případnou baráž.

Petr Kasík: Naši hráči si uvědomovali, oč v tomhle zápase jde. I proto začali špatně, ale postupně jsme se zlepšovali a vyhráli za tři body. Zachráněni ale stále ještě nejsme a nesmíme podlehnout takovému pocitu. Stále se hraje o moc bodů."

Branky: 39. Horna (Patera, Nádašdi), 41. M. Procházka (Patera, Bělohlav), 50. M. Procházka (Kalla, Nádašdi), 20. Hájek – 23. Sýkora (Bauer), 43. Benda (Padělek). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:11, navíc Patera (K) a Zíb (MB) 10 min. využití: 3:1. Diváci: 2275.

Kladno: Kopřiva – Hájek, Nádašdi, Šmach, Trončinský, Pavlas, Hořava – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Kuchler, F. Mrázek, Čurilla – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Eberle.

Ml. Boleslav: Schwarz – Bauer, Novák, Čížek, Brňák, Schnabel, Zíb, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, Benda, Vrbata – Gajovský, Sýkora, Pšurný.