Jeho i další hráče skolila viróza, a tak ani neodcestoval na duel do Znojma, kde ho zastoupil asistent Petr Kasík. Na čtvrtečním tréninku už hlavní kouč nechyběl stejně jako další uzdravení hráči.

Kladenští vkládají do utkání velkou důležitost, už proto pojede v pátek do Boleslavi úplně jiná sestava než jaká nastoupila ve Znojmě.

Nastoupí už obránci Pavlas a Trončinský, útočník Horna, do sestavy se vrátí též Tomáš Polanský, jemuž sezona v Chomutově skončila a KLH šikovného forvarda pouští do jeho mateřského Kladna na hostování. „Nebyl v tom žádný problém, ve čtvrtek s námi už trénoval. Nastoupí ve čtvrté formaci s Tomajkem a Stielerem,“ prozradil Müller.

Úkol do dnešního mače je jasný – neprohrát v základní hrací době a získat minimálně bod. To se naposledy v Boleslavi povedlo, Čurilla s Hornou zajistili výhru 2:1 v nastaveném čase. „Domácí moc slabin nemají. Potřebujeme hlavně přečkat první třetinu. Naposledy jsme tam v ní sice inkasovali, ale jen jednou a pak jsme se zlepšovali,“ vzpomněl si kladenský kouč.

Ten má spočítáno, že pokud Boleslav vyhraje všech zbylých pět zápasů, musí Kladno získat devět bodů a dokonce pouze osm v případě, že alepoň jednou ze dvou pokusů obere Mladou Boleslav.

Má s ní totiž výrazně lepší bilanci vzájemných zápasů, kam se počítají i ty ze základní části. Soupeř i kdyby oba poslední duely vyhrál, tuhle bilanci nezmění (zatím vede Kladno na body 13:5). Při dnešním případném úspěchu Buldoků by se tak situace v tabulce rapidně změnila.

Do Boleslavi míří také Fanklub HC Poldi. Odjezd autobusu je ve 14.45 hodin od ZS, cena i se vstupenkou je 300 korun (členové fanklubu 250 Kč). Možný je i nástup zhruba v 16 hodin v Praze na Černém mostě. Objednávky adresujte co nejdříve na tel. čísla 608 481 451 nebo 605 216 028.