„Jenže hrajte na bod, to se v hokeji nedá,“ hořce se usmívá asistent kouče Petr Kasík. Jeho kolega Zdeněk Müller však ví, že právě dnes má jeho tým největší šanci, byť Znojmu teče do bot a asi v Kladně zabojuje víc než tomu bylo v sezoně. „Je fakt, že jak nám to nejde ve Znojmě, tak doma je porážíme. Když jsou týmy vyrovnané, často rozhoduje domácí prostředí. V úterý potřebujeme tuhle bilanci potvrdit,“ přeje si kouč.

Už dlouho mu je jasné, že co jeho tým neurve sám, to nemá. V play–out to tedy platilo naplno. „Co jsme si neuhráli, to nemáme. S Boleslaví máme dobrou bilanci jenom my,“ mávne rukou.

Do utkání s Orly nasadí stejnou sestavu jako v neděli. Tedy bez Tomajka, jemuž opět v neděli lékař musel tahat krev z kolena.

Výborně ho však nahrazuje Tomáš Polanský. Posila z Chomutova proti Jihočechům opět skórovala a ještě úžasným bekhendem. Předtím smekl i Müller. „Nejen krásná, ale také hodně důrazná rána,“ usmíval se kouč, jenž ukázal, že i při omezeném výběru dokáže najít v I. lize kvalitní zdroje. „Tomáše znám dlouho, vždyť je to Kladeňák. O to je vše jednodušší. Pamatuji si ho zejména z Kadaně a platí za velmi poctivého a pracovitého hokejistu. Myslím, že v play–out to plně dokazuje,“ dodal Zdeněk Müller.

Ten se ještě zastavil u Polanského spoluhráčů Stielera a Eberleho, kteří by měli být budoucností kladenského hokeje. Zatímco doma (a neděle nebyla výjimkou) hrají opravdu hodně dobře, venku je to slabší. "Jsou tam nějací zakřiknutí, doma je to podstatně lepší. Ale aby byli příští rok zásadními oporami, to by ještě museli hodně přidat," myslí si Zdeněk Müller.