Kladno – Znojmo 2:3 pp

Byť do I. ligy ani jeden z úterních soků nespadne, úroveň utkání tuhle soutěž hodně připomínala. Jen se méně bruslilo.

Z laškovného vedení se střídavě zaradovala obě mužstva. Nejprve Svoboda dorazil v přesilovce ránu Bičánka, pak Trončinský stejně snadno od modré vyrovnal. Na začátku třetího dějství se příliš snaživí domácí mladíci rozjeli a Stieler o brusli bránícího Chvátala poslal Buldoky do vedení. Ti o něj podle předpokladů brzy přišli, když nechali dojet Rýgla až před Kopřivu. V prodloužení se Patera nechal vyloučit a scénář naplánovaný všemi rozumbrady se naplnil. Znojmo pálilo tak dlouho, až Svoboda ´geniální´ dorážkou rozhodl.

Ohlasy trenérů:

Václav Baďouček: Na našem mužstvu bylo v první třetině vidět, že jsme se nevypořádali s prohrou doma s Boleslaví, ve druhé jsme se ale zvedli dvěma přesilovkami a vstřeleným gólem. Pak jsme ale faulovali my, soupeř se dostal do hry a ve třetí jsme takzvaně utekli soupeřovi z lopaty. Za body v prodloužení jsme moc šťastní.

Petr Kasík: Věděli jsme, že se zachráníme při jakémkoliv bodovém zisku a tomu jsme podřídili i taktiku. Nechtěli jsme soupeře pouštět do šancí. Trošku jsme chybovali u toho prvního gólu, ale hráčům bych chtěl poděkovat hlavně za to, že třikrát porazili Mladou Boleslav a záchranu jsme uhráli vlastně sami. A to přesto, že u piva nás leckdo kritizoval, že spadneme a že málo trénujeme.

Branky a nahrávky: 30. Trončinský (Kalla), 43. Stieler – 23. Svoboda (Bičánek), 46. Rýgl (Vyrůbalík), 63. Svoboda (Bičánek). Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 1705.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Gudas – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Čurilla, J. Mrázek, Kuchler – Horna, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Polanský. Trenér Müller.

Znojmo: Trvaj – Mojžíš, Rýgl, F. Mrázek, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík, Tesařík, Chvátal – Erat, Dopita, Selinger – R. Procházka, Demel, Svoboda – M. Růžička, Haman, Davídek – Kucharczyk, Sajdl, Čachotský. Trenér Rulík.