Do přípravy se zatím nezapojili nejzkušenější útočníci Patera s Procházkou, kteří začnou o týden později. A brankář Kopřiva, kterému teprve nedávno skončila sezona, když nakonec neúspěšně bojoval o místo v reprezentaci pro mistrovství světa. Kopřiva proto dostal volno do 16. května. Všichni tři ale mají smlouvu i na další rok a v kladenském kádru chybět nebudou.

Smlouvu naopak nemají podepsanou někteří borci, kteří na prvním tréninku nechyběli, s Kladnem o prodloužení jednají. Konkrétně útočníci Bělohlav a Kalla.

Jasno je na brankářském postu. Smlouva skončila Zdeňku Orctovi, který po sedmi letech Kladno opouští. Do nové sezony půjde mužstvo s dvojicí Kopřiva - Cikánek.

Průvan ale nastal v obranných řadách. Smlouva skončila Hájkovi, Hořavovi, Pavlasovi a Nádašdimu. Prvně jmenovaný má podle serveru hc-kladno.cz zřejmě namířeno do Karlových Varů. O další Hořavově štaci se neví, nové působiště nemá ani Nádašdi, jehož setrvání v Kladně ještě přece jenom úplně vyloučené není.

Zato Pavlas už kladenské barvy oblékat nebude, podepsal totiž prvoligovému Chomutovu. Kontrakt nemá ani Gudas, který se o své hokejové budoucnosti ještě nevyjádřil. Z loňské sestavy obránců tak zbyli Trončinský, Růžička, Kameš, Šmach a do přípravy se chce zapojit Srdínko. "Má v Kladně ještě rok smlouvu. Volal, že je po další operaci kolena, tak uvidíme, jak na tom bude," řekl trenér Zdeněk Müller. Ten zahájil přípravu spolu s asistentem Petrem Kasíkem, byť ani oni ještě novou smlouvu nepodepsali. "Je to ale jenom detail, ústně jsme domluveni," řekl Petr Kasík. "Musíme nutně získat ještě minimálně dva obránce," doplnil trenér Müller.

Nepočítáme-li hostující hráče, kteří se pochopitelně po skončení sezóny vrátili do svých klubů, skončil v Kladně zatím jediný útočník, klub neprodloužil smlouvu se Zdeňkem Nedvědem. A jak už bylo řečeno, v současné době stále jedná s Radkem Bělohlavem a Jaroslavem Kallou. S ostatními se počítá, uzdravili se i na konci roku zranění Jan Tomajko a Richard Diviš. Do přípravy se kromě navrátilce Vítězslava Bílka zapojili i mladíci z juniorského týmu Antonín Melka a Jan Dalecký.

Kádr HC GEUS OKNA Kladno na startu letní přípravy

Brankáři: Kopřiva, Cikánek
Obránci: Dlouhý, Kameš, Růžička, Šmach, Toman, Trončinský
Útočníci: Bělohlav, Bílek, Čurilla, Dalecký, Diviš, Eberle, Frolík, Horna, Kalla, Kuchler, Melka, Patera, Procházka, Rudovský, Stieler, Tomajko, Valský.