Jako každým rokem je naším cílem postup do play-off.

I proto se hovoří se před pondělním zahájením přípravy na ledě hovořilo o příchodu obránců a brankáře Hniličky. V týmu už jsou obránci Petr Mudroch, který přišel z Karlových Varů, Jan Dlouhý, posila ze slovenského Zvolenu a z Českých Budějovic přichází zkušený Milan Toman. Do útoku přichází z Karlových Varů Vítězslav Bílek, Jan Dalecký, který hrál nižší soutěže v zámoří a z juniorů Antonín Melka. Tým naopak opustil brankář Zdeněk Orct, obránci Aleš Pavlas, Tomáš Nádašdi, Petr Hořava a David Hájek a v neposlední řadě útočník Zdeněk Nedvěd.

Po prvním letním tréninku jsme vyzpovídali trenéra Kladna Zdeňka Müllera.

Jak jste byl spokojen s přípravou na suchu?

Proběhla naprosto v pohodě, byl jsem spokojen. Dobré bylo, že se příprava obešla bez zranění. Trénovali jsme devět týdnů a hráči jsou dobře připraveni. Příprava vyvrcholila už tradičně soustředěním na Zadově.

Jak jste spokojen s prvním tréninkem na ledě, který proběhl dnes dopoledne?

Dnešní trénink se ještě hodnotit nedá. Byl to první trénink na ledě.

Jak to vypadá s olympijským vítězem Milanem Hniličkou, který s vámi trénuje? Přejete si jeho příchod do týmu?

Milan tady u nás nemá smlouvu. My zde máme dva brankáře pod smlouvou a Milanovi jako Kladeňákovi umožňujeme, aby s námi trénoval. Zatím nepočítáme s tím, že by přišel.

Jak jste zatím spokojen s posilami do obrany - Mudrochem, Dlouhým a Tomanem?

Věřím, že budou posilami. Zatím se jeví dobře. Věřím, že jsme poskládali obranu tak, abychom nedělali tolik hrubých chyb jako v minulé sezoně. Navíc všichni tři jsou zkušení a pomůžou nám i v přesilových hrách. V minulé sezoně nám právě ofenzivní hra obránců dost chyběla.

K dispozici máte momentálně sedm obránců. Chcete ještě zadní řady doplnit?

Určitě. Alespoň jednoho hráče musíme přivést.

Máte někoho konkrétního?

Ano měli jsme, ale bohužel to nevyšlo. Budeme se muset porozhlédnout na trhu volných hráčů. Kdyby se nám nikoho přivést nepodařilo, tým doplníme juniory, kteří s námi trénují. Chceme dát šanci i mladým hráčům.

Chystá se ještě nějaké posílení na jiném místě než v obraně, například v útoku?

Ne do útoku nikoho nesháníme. Máme pět útoků. Myslím si, že útok je silný. Navíc, jak už jsem říkal, chceme dát šanci i našim mladým hráčům.

Každoročně míváte v létě borce na zkoušku. Je to tak i letos?

Ano zkoušíme obránce Poura z Plzně, který je ještě junior. Dále s námi trénují i naši junioři Dalecký s Melkou, kteří jsou zde pod smlouvou.

Potýká se někdo z týmu se zdravotními problémy?

Zatím vše bez problému. Všichni se po dovolené hlásili zdraví.

Na závěr, s jakými cíly vstupujete do sezony?

Jako každý rok. Chceme doplay-off.

Denis JEŘÁBEK