Zkušený bek se postavil do první pětky k Tomanovi. Na zádech měl tradiční dvanáctku. "Na Kladně i v nároďáku jsem ji vždycky měl, jsem rád, že na mě zbyla," uvedl s úsměvem.

Kladenští zápas s minimem osobních soubojů - první vyloučení přišlo až ve 31. minutě, vyhráli. V první třetině jim zajistil vedení Eberle tečí Majeského střely.

Ve druhé zvýšil na 2:0 Tomajko, jenž se na modré pěkně uvolnil kličkou do středu hřiště a pohotově vystřelil. Ve druhé polovině utkání se dostal do šance i Kaberle, jeho nájezd z levé strany ale skončil na Turkově betonu.

"Chtěl jsem mu to dát pod beton, moc místa mi tam ale nenechal," přiblížil Kaberle svoje úmysly a přiznal, že na něm byl zápasová pauza znát. "Chyběl mi správný timing i přesnější rozehrávka. V tréninku je to něco jiného."

Na začátku třetí třetiny neproměnil únik ani Tenkrát, ve druhé kladenské přesilovce se ale prosadil Bílek, jenž na brankovišti zužitkoval přihrávku Bělohlav zpoza brány.

Netrvalo dlouho a Kopřiva přišel o čisté konto, viníkem byl Veselý. Už za půl minuty však vrátil Kladnu dvougólový náskok Bělohlav, jenž zakončil únik bombou do vinglu.

Minutu před koncem hosté ještě jednou snížili Vakem a pár vteřin nato i vyrovnali, ovšem kopnutím. V závěru si vyzkoušeli bez úspěchu power-play.

Kaberleho výhra těšila. "Každá se počítá. Hráči ale ještě neměli správnou rychlost. Je to pořád příprava a jsou v ní unavenější."

Kladno – Č. Budějovice 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 8. Eberle (Majeský), 27. Tomajko (Frolík), 44. Bílek (Bělohlav), 54. Bělohlav (Frolíka) - 47. Veselý, 54. Šimánek (Melichar), 59. Vak (Hřebejk) Vyloučení: 2:4, využití 1:1. Diváci: 600.
Kladno: Kopřiva – Toman, Kaberle, Murdoch, Šmach, Majeský, Dlouhý, Kameš, Trončínský, Růžička - Diviš, Patera, M. Procházka – Bělohlav,Čurilla, Bílek - Eberle, Kalla, Tenkrát - Tomajko, Frolík, Kuchler.
Č. Budějovice: Turek - Vydarený, Poživil, Snopek, Macháček, Melichar, Gřegořek, Ptáček, Jank - Veselý, Huml, Rod - Kotrla, Mertl, Květoň - Sailer, Šimánek, Kůrka - Hřebejk, Vaic, Gulaš.