„U nás je to jisté, Kopřiva nenastoupí. Má nastřelený sval a k dispozici nebude ani v neděli proti Zlínu,“ potvrdil kladenský kouč Zdeněk Müller, který si ale myslí, že náhradník Lukáš Cikánek může obstát. „Naposledy proti Boleslavi zachytal výborně, byl jistý, gól nepustil a strach tedy nemám. Na druhou stranu pro Pardubice není ztráta Haška také nijak hrozná. Byl jsem na nich podívat ve Varech a mladý Růžička tam podal výborný výkon,“ tvrdí lodivod Kladna.

Ten bude ještě postrádat zraněného Procházku a popáleného Čurillu, i proto se rozhodl poskládat lajny trochu jinak. Do prvního útoku zařadí aktuálně jednoho z nejlepších útočníků Martina Frolíka, jehož nahradí vedle Kally jiné pravé křídlo – Bílek. Druhá formace nastoupí ve složení Valský, Bělohlav, Diviš, čtvrtá se nemění.

Na lavici náhradníků nebude mladý bek D. Růžička (zranění ramena), záda Cikánkovi bude jistit z Třebíče stažený brankář Jakub Lev. „První ligu sledujeme, máme tam několik hráčů. Hlavně v Berouně, který je sice sparťanskou farmou, ale pořád tam máme dobré vztahy. V poslední době se tam povedl jeden zápas Valskému, střelecky se teď vede Rudovskému. Ten v Berouně i trénuje, ale střídavý start máme vyřízen, kdyby bylo potřeba,“ uvedl Müller.

Co se týče soupeře, má lepší výsledky než Kladno a v poslední době na něj doma umí zahrát. Hosté však poztráceli v minulých týdnech moc cenných bodů a do reprezentační pauzy potřebují svou situaci o něco vylepšit. „Pokusíme se uspět, ale bude to těžké. Pozor si musíme dát hlavně na první formaci se Sýkorou, Špirkem a Pivkem,“ varuje Zdeněk Müller po zhlédnutí zápasu Karlovy Vary – Pardubice.

Zápas v Pardubicích, kde domácí budou chtít Kladnu oplatit ostudnou prohru 0:6 z první čtvrtiny, začne až v 18 hodin a chystají se na něj i hostující fanoušci. I když zájezd autobusem musel Fanklub HC Poldi tradičně pro malý zájem zrušit.

Co se týče zmíněné vzájemné bilance klubů, je vzácně vyrovnaná. Kladno vyhrálo 79×, Pardubice 76×. Obě mužstva přidala šest výher v prodloužení či na nájezdy, remíz bylo 25. Skóre pro změnu hovoří lehce pro Východočechy – 714:693.