„Já klidně budu rezignovat, ale mám smlouvu, takže bych nerad předjímal. S vedením jsem se v úterý sešel, ale čeká nás ještě středeční schůzka s hráči, pak teprve uvidíme jak dál,“ uvedl Müller, který se do možná ještě větší šlamastiky dostal před dvěma lety.

Mužstvo tehdy prohrávalo až do Vánoc, pak se ale neuvěřitelně zvedlo a postoupilo až do play–off. „Rozdíly tam ale vidím. Tehdy nás soupeři přehrávali i na našem ledě a zachraňovali nás brankáři. Teď to tak není, s každým hrajeme vyrovnaně, často jsme lepší. Ale strašně se trápíme v koncovce, vždyť nejlepším střelcem je devítigólový Pavel Patera. A to je přece hlavně konstruktivní hráč. Jenže koncovka na tréninku moc nacvičit nejde,“ dodává zklamaný sedmapadesátiletý trenér, který je u týmu už osmou sezonu a možná i proto fanoušci jeho hlavu žádají.

Manažer Otakar Černý a prezident Jaromír Jágr ji ovšem vydat nechtějí. „Sedli jsme si, řekli jak dál. Sejdeme se s hráči, pokusíme se udělat nějaké trejdy. Ale že vyměníme trenéra, to podle mě nepomůže. A góly nezačneme dávat ani, když odstoupí manažer,“ zlobí se Otakar Černý.

Že se fanoušci zlíbí, to prý chápe, nicméně podotýká, že snaha vedení o zlepšení tu byla. „Posílili jsme hodně obranu, brankáři nám chytají. Gólů dostáváme méně, ale zase jsme je přestali střílet. Ale hra tragická není,“ brání se podobně jako Müller.

S fanoušky by se Černý chtěl sejít ve čtvrtek, i to se před dvěma lety stalo. „Chceme od vedení vědět, zda má vyšší ambice než jen hrát v lepším případě uprostřed tabulky, v tom horším o záchranu. Pokud ne, odhodláme se k ráznějším akcím,“ předesílá mluvčí fanklubu Jaroslav Zelenka.

Zdeněk Müller ještě obhajuje svoje složení sestavy. Třeba druhá formace, jinde elitní, v Kladně góly nedává vůbec. Nevede se ani elitnímu uskupení, hráči vedle Patery by prostě produktivní být měli. Ale Tomajko s Divišem dali po jednom gólu, Procházka do zranění žádný!

„Je to tak, ale mladé čtvrté řadě to s Kuchlerem jde, tak je chceme nechat pohromadě. A když jsme se Zlínem stahovali hru na tři pětky, oni pokračovali. Trhat nechceme ani sehranou dvojku Horna – Kalla a pak už moc možností nemáte, protože všichni zbylí hráči prostě góly nedávají,“ obhajuje se trenér.