Kladnu bude citelně scházet brankář Miroslav Kopřiva, jenž dostal za nedělní bitku s litvínovským Vopatem trest ve hře a jednou musí stát. „Nahradí ho mladý Lukáš Cikánek, záda mu bude krýt některý junior. Výběr má na starosti Marcel Kučera, ten gólmanům rozumí výborně,“ uvedl kladenský trenér Otakar Vejvoda.

Už proto, že Vary obvykle Kladno nepřehrají, ale přetlačí, je dobře, že už možná naskočí téměř uzdravený důrazný obránce Petr Mudroch, jenž své nejlepší roky prožil právě na západě Čech, kde loni vybojoval mistrovský titul.

„Je to možné a dobře se jeví i ostatní marodi. Horna i oba Procházkové se dávají do pořádku a myslím, že do čtrnácti dnů by mohli nastoupit,“ míní kladenský trenér Otakar Vejvoda.

Domácím se obhajoba titulu nedaří. Budou mít velké potíže s proniknutím do elitní desítky, vždyť naposledy doma zkolabovali k pramalé kladenské radosti s posledním Brnem. A v týdnu už vedení reagovalo, vyměnilo původně elitní posilu Pletku do Budějovic za Hřebejka. Pletka tak dopadl podobně jako jiná posila, kladenský zadák David Hájek, jenž musí hostovat v Chomutově.

I tak je ale Energie favoritem. Kladno ji porazilo pouze v úvodu třetí čtvrtiny a jen na nájezdy, přitom mělo duel skvěle rozehraný. Hvězdou byl Jan Košťál, autor hattricku. Kladno zkolabovalo v závěru, čtyři jeho nejzkušenější hráči dostali vyšší tresty a Patera dokonce trest disciplinární.

Předtím na západě Čech hosté promrhali zápas, v němž byli lepší, dvěma zbabranými trestnými stříleními. „No, každopádně tam nepojedeme odevzdaní, pokusíme se to favoritovi znepříjemnit,“ uculuje se Vejvoda, jenž se v neděli v Litvínově dočkal své první výhry od návratu na střídačku.

Zajímavostí je, že exkladenský útočník Varů Milan Hluchý oslavil ve středu 25. narozeniny.

Jiný útočník František Skladaný se po rozehrání v Chomutově vrací do sestavy místo zraněného Rusa Zjuzina. A Kladno podle něj nepřijede poznamenáno bitkou v Litvínově."Podle mě to na nich nezanechá žádné stopy. Každé utkání je jiné. Nebudou přemýšlet nad tím, co se stalo. Budou se chtít soustředit jenom na nás. Stejně tak my se budeme soustředit na ně," řekl Skladaný karlovaskému vydání Deníku.

Vzájemná utkání v sezoně:

Kladno - Karlovy Vary 3:5 (0:3, 2:0, 1:2).Branky: 30. Čurilla Marek (Bílek Vítězslav, Frolík Martin), 34. Bělohlav Radek (Čurilla Marek, Bílek Vítězslav),56. Tenkrát Petr (Majeský Ivan, Kalla Jaroslav) - 5. Melenovský Marek (Kristek Jaroslav, Dobroň Michal),6 Dej Rastislav (Zatovič Martin), 12.Pech Lukáš (Haščák Marek, Pletka Václav), 52. Skladaný František (Melenovský Marek, Dobroň Michal),59.Němec Ondřej (Mucha Jan).Rozhodčí: Svoboda, Šindler -Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8, bez využití. Oslabení: 0:1.

Karlovy Vary - Kladno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Branky:45. Pletka Václav (Pech Lukáš), 51.Dej Rastislav(Pech Lukáš) -7. Bílek Vítězslav (Frolík Martin, Kaberle František). Rozhodčí:Svoboda, Turčan -Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 4:7, bez využití.

Kladno - Karlovy Vary 4:3pp (2:0, 1:1, 0:2). Branky:7. Kalla Jaroslav (Toman Milan, Bílek Vítězslav),14. Procházka Martin (Patera Pavel, Kameš Vladimír),28. Procházka Martin (Patera Pavel, Kameš Vladimír),61. Kalla Jaroslav - 24.Košťál Jan (Kumstát Petr, Skuhravý Václav), 45.Košťál Jan (Kumstát Petr),57. Košťál Jan (Skuhravý Václav, Kumstát Petr). Rozhodčí:Hodek, Šír -Prchal, Kis. Vyloučení: 11:10, navíc Bělohlav, Kaberle na 10min.,M. Procházka 10 aDKU, Patera (vš. Kladno) 10 + TH, bez využití.