Domácí začali zápas skvěle. Soupeře pustili k první ráně až v 7. minutě, mezitím už ale Mikulík pokazil první tutovku, ale ve druhé Bílek vypálil a hostující bek tečoval puk nešťastně za záda Sedláčka – 1:0.

Berani však vytěžili z minima maximum. Jejich přesilovku Kladno skvěle ubránilo, ale hned po skončení Balaštík plácl do volného puku a Cikánek, jenž nahradil Kopřivu, nezareagoval včas.

Rozhodující náskok si Středočeši vytvořili až ve druhé třetině, do níž opět vstoupili lépe. Zajistil jim ho muž, od něhož to sotva mohli čekat – junior Melka. Ten původně ani neměl hrát, ale ve 23. minutě objel obránce, obkroužil bránu a u druhé tyče zaskočil Sedláčka.

„Že budu hrát jsem se dozvěděl až hodinu před zápasem na poradě. Hodně jsem se na to pak soustředil a jsem rád i za ten gól. Vážím si ho víc než včerejšího hattricku za juniory,“ usmál se mladík, kterého čeká příspěvek do klubové kasy. „V kabině padaly různé částky. Nejvyšší? Pět tisíc, to doufám neprojde,“ křižoval se.

Když pak domácí využili i jednu přesilovku, při níž Kalla nádherně předložil puk Paterovi, dostali se do dobré pohody, a to ještě Horna v jasné tutovce zamířil do břevna.

Kladno přežilo i kuriózní okamžik čtyři vteřiny před koncem, kdy zkušená čtyřka tak dlouho šetřila čas, až Dlouhý přihrál nechtěně do tutovky Balánovi, který nechal vyniknout Cikánkovu lapačku.

V posledním dějství se Kladno chystalo k definitivnímu zakroucení ševcovských krků, a to hlavně při dlouhé přesilovce pět na tři, kterou mu darovali vysokou holí Kristek (2+2) a následně Důras. Jenže naložilo s ní špatně a uklidnil ho až Valský, když uklidil do brány další pěknou příhru Kally.

Sedm minut před koncem sice duel mírně zdramatizoval ranou o tyčku Kristek, ale následně vyřešil Stieler únik dvou na jednoho samostatnou akcí a Sedláček kapituloval popáté.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (Zlín): Kladno se na ten zápas připravilo velmi dobře a bylo to vidět od prvního střídání, kdy se jeho hráč objevil sám před Sedláčkem. Sice se nám povedlo na první gól odpovědět, ale hlavně v útoku jsme byli málo nebezpeční a domácí naopak. Proto vyhráli zaslouženě. My sice zvládli tři domácí utkání, ale sebrala nám dost sil a navíc se nám rozpadla sestava. To vše se projevilo.

Petr Kasík (Kladno): Já bych to shrnul. Dali jsme víc než dva góly a to rozhodlo. V posledních zápasech jsme nehráli špatně, ale koncovka nás srážela, dnes to tak konečně nebylo. Horna odstoupil kvůli zranění, hraje s tím už dvě utkání, Frolík má něco s kolenem. Nasazení Cikánka vyšlo, ale zda to tak bude dál, zatím nevíme. A proč nebyl Kopřiva v bráně ani na střídačce? Není mu dobře, tak jsme ho nechali odpočinout.
Kladno – Zlín 5:2(1:1, 2:0, 2:1). Branky: 2. Bílek (Kalla), 23. Melka (Šmach), 30. Patera (Kalla), 46. Valský (Kalla), 55. Stieler (Kuchler) – 15. Balaštík, 53. Kristek (Důras). Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváků: 2043.

HC Geus Okna Kladno: Cikánek - Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Mudroch, Šmach, Mrázek - Eberle, Patera, Mikulík - Bílek, Kalla, Valský - Bělohlav, Stieler, Kuchler – Horna, Melka, Frolík.

Zlín: Sedláček – Bořuta, Galvas, Hamrlík, Linhart, Lučka, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kristek, Záhorovský – Ondráček, Balán, Čech - Sivák, Kubiš, Mokrejš.