Slovo staří ale není úplně přesné. Z opravdu hodně zkušených borců blížících se čtyřicítce zůstali v kádru jen kapitán Patera a Bělohlav. Další – M. Procházka a F. Kaberle, jsou podle kouče Otakara Vejvody sice dál ve hře, ale neoficiální informace hovoří o tom, že jim klub nabízí podstatně nižší kontrakty a k dohodě dost možná nedojde.

Z úplně nových tváří běhal po umělém trávníku SK Kladno obránce Jan Šeda hájící v posledních sezonách barvy nedávno z I. ligy odstoupivší Chrudimi. „V mateřských Pardubicích asi šanci nemá, zkusíme ho my,“ prohlásil Vejvoda, jenž do přípravy vzal i podsaditého chlapíka, kterého zná z působení v Berouně – Vladimira Bessonova.

Dobrou zprávou pro fanoušky je podpis nového kontraktu s Jaroslavem Kallou, zatím však chybí druhý gólman. Bude jím Adam Svoboda, o němž se hovoří? „Nevím. Překvapeni budou možná všichni včetně mě,“ usmál se Vejvoda.

O šanci si říkají i dorostenci jako Melka, Látal, Pour, Kužel nebo Dalecký, nicméně jiní mladíci – s loňskou zkušeností ze zámoří, zřejmě nepřijdou. „Mluvil jsem snad hodinu s Knotkem, Piskáčkem, i jejich rodiči. Ale spíš to na mě působilo, že chtějí jinam, za lepšími podmínkami. Škoda, jméno si mohli udělat spíš tady,“ konstatuje kladenský trenér.

Ten zatím nemůže počítat ani s Gengelem, jenž je hráčem Vrchlabí, ale jeho příchod není vyloučen. Naopak klub už nepočítá s Mudrochem (zřejmě Chomutov), Frolíkem, Dlouhým, na odchodu je Horna.

„Z těch, co zůstanou, je to ještě Jaroslav Mrázek. Udělal nám dobré služby a chce tady hrát,“ těší Otakara Vejvodu, jenž by s obranou i bez Kaberleho nemusel mít potíže.


Jiří Drtina - nová posila ze Slavie Praha.