V Kladně se nedostatky ve smlouvě týkají útočníka Jindřicha Kotrly. Ten byl ale část dosavadní sezony zraněn a připočteme–li k tomu i bídné výkony mužstva, ztratí HC Vagnerplast ´jen´ šest bodů.

Tato skutečnost dokonce Kladno katapultovala z poslední příčky na předposlední. Mladé Boleslavi totiž bude odečteno 22 bodů, což znamená dno tabulky s pětibodovou ztrátou právě na Kladenské. Na dostřel je i Plzeň, jíž po kontumacích zůstalo bodů devět.

Zatímco HC Plzeň 1929 a BK Boleslav spojily své síly a chtějí se rozhodnutí předsedy Asociace profesionálních klubů (APK) Stanislava Šulce bránit, HC Vagnerplast se k chystanému boji nepřidá.

Kladenský klub se podle svého výkonného ředitele Milana Volfa k celé nepříjemné záležitosti postaví čelem. „Vychází to z pravidel, která jsme si odsouhlasili v APK. Je zcela evidentní, že jsme je nedodrželi. Nemůžu přece hlasovat jednou za to, že taková pravidla budou a potom budu hlasovat, že neplatí. Co to je za nesmysl,“ uvedl Volf.

Přiznal však, že se mu zdá být tvrdé za zmíněný prohřešek sbírat body. „Mohla se třeba svolat APK, ale z pravidel opravdu vyplývá, že to je neoprávněný start potrestaný kontumací,“ konstatoval Volf.

Jeden z nejzkušenějších hráčů Kladna Radek Bělohlav mínil, že se má rozhodovat na ledě a ne někde v kanceláři. „Pokud ale byla porušena pravidla, tak to byla obrovská chyba. Myslím si však, že kdyby to postihlo třeba deset dvanáct mužstev, tak by se jiné řešení hledalo. Možná by se soutěž anulovala a třeba se začala znovu. Je to smutné, nic podobného jsem ještě nezažil,“ uvedl.

Podobně jako vedení HC Vagnerplast se k verdiktu šéfa APK staví také předseda Fanklubu Poldi Jaroslav Zelenka. „Je ale otázka, zda kontumace je adekvátní trest. Nás šest bodů tak bolet nemusí jako ty, kteří přijdou třeba o dvacet. Chyba se však stala a pravidla byla porušena,“ prohlásil Zelenka, jehož však zarazilo, že se na problém přišlo dlouho po začátku extraligy a ještě k tomu náhodou. „Nedovedu si představit, kdyby se se to stalo například až před koncem základní části.“

Definitivní rozhodnutí v celé kauze má Šulc vynést právě v pátek. Není ale zcela možné vyloučit, že se jí dokonce bude zabývat soud. Pak by možná ani za několik měsíců nemuselo být pořadí extraligové tabulky jisté.

Robert BOŽOVSKÝ, Jiří NAGY