Tým opět zklamal v koncovce, nezvládl takovým způsobem už třetí duel v řadě. A poslední Mladou Boleslav, jež nečekaně vybrakovala Plzeň, si nechal přiblížit na pět bodů. „Zase jsme udělali obrovské taktické chyby, hlavně v závěru. K výsledku přispěli i rozhodčí, i když na ně se vymlouvat nechci,“ zlobil se trenér.

Kladno loni podobným způsobem jednou vyhrálo, tehdy dokonce v poslední vteřině Kuchler zajistil výhru 2:1 nad Českými Budějovicemi. Tatíček u toho ještě nebyl, ale podobné okamžiky si pamatuje z hráčské kariéry. „Ale nikdy nešlo o tak důležitý zápas. Jednou to bylo za Kladno v nějakém přáteláku a jednou v Německu,“ vzpomněl si.

Jeho tým čeká v nabitém lednu velmi těžký úkol. Kladno hraje jen čtyřikrát doma a sedmkrát venku, kde se mu vůbec nedaří.

Doma už v úterý 4. ledna od 17.30 hodin, jenže hostí Pardubice a na ty dlouhodobě neumí, odmyslíme-li si předloňskou zářijovou výhru 6:0.

„Něco uhrát bychom měli, protože hrajeme pak třikrát venku, na Kometě, v Litvínově aBoleslavi. Pardubice mají šikovné hráče, bruslařsky jsou na tom velmi dobře. Bohužel v bruslení jsou lepší všechny ostatní mužstva. Hlavně někteří naši jednotlivci s ním mají problémy,“ vysledoval kouč.

Co se týče sestavy, prozradit ji nechtěl, ale změny udělal ve třetí a čtvrté formaci. „Trošku jsme to tam proházeli, ale zatím si to nechám pro sebe. Nechte se překvapit,“ dodal Petr Tatíček.