Když nejlepší střelec Kladna Kuchler svým třináctým gólem v sezoně (4.) rozjásal diváky, bylo to po dlouhých 124 minutách domácího střeleckého půstu!

Odpověď Pražanů přišla v 7. minutě. Při avizovaném vyloučení srovnali v šesti hrající hosté Tomicou.

Závěr třetiny vyšel Buldokům a bylo to v početní výhodě. Podruhé donutil Kopřivu lovit kotouč bombou od modré Růžička. Asistenci si ve svém prvním utkání za Kladno připsal berounský Hašek.

Ve velmi pěkné druhé části se skóre měnilo pouze jednou, byť měly oba týmy dost šancí. V polovině utkání také Slavia využila početní výhodu, bekhendovou střelou vyrovnal Micka.

Poslední dějství bylo opatrnější, ale dramatickou, doslova infarktovou koncovku mělo. Šestašedesát vteřin před koncem základní hrací doby Svoboda v přesilovce strhl vedení na stranu Slavie. Domácí se ale nevzdali a prvním gólem Smoleňáka v kladenském dresu stihli při power-play vyrovnat!

Rušné prodloužení rozhodnutí nepřineslo a šlo se na nájezdy. Domácí na ně poslali do brány Faltera,jehož překonali Svoboda a Micka, Kladno ale vedlo po nájezdu Bílka.

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský: Viděli jsme kvalitní utkání s nasazením. Domácí hrají o hodně, my hrajeme už mohu říct o šestku. Utkání sneslo přísnější měřítko. Mrzí nás, že jsme neudělali tři body, závěr nám nevyšel. Je to pro nás ztráta.

Petr Tatíček: My se Slavií ztratili bodů víc. Na Slavii jsme prohráli šest vteřin před koncem, a kdybychom měli být z obou zápasů bez bodu, tak bychom to mohli zabalit. Při naší potenci, kdy dáme konečně dva góly, jsme si zasloužili bodovat.

Kladno – Slavia 3:4 sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1).

Kladno: Cikánek (65. Falter) – Drtina, Nedvěd, Toman, Růžička, Procházka, Piskáček, Kameš – Bicek, Patera, Kuchler – Smoleňák, Bělohlav, Bílek – Hašek, Melka, Hovorka – Stieler, Kotrla, Eberle.

Slavia: Kopřiva – Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Žižka. – Krenželok, Třetina, Vondrka – T. Svoboda, Jaškin, Tomica – Micka, P. Jelínek, Doležal – Pospíšil, Sklenář, Endál.

Branky: 4. Kuchler (Patera, Nedvěd), 18. Růžička (Toman, Hašek) , 60. Smoleňák (Drtina) – 7. Tomica (Jaškin), 29. Micka (Jelínek, Kuboš), 59. Svoboda (Endál, Vondra), nájezd Micka. Rozhodčí: Šír, Fraňo – Kostka, Jindra. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 2391.