Rozložení sil využili k hladké výhře 7:0. Ta se začala rodit záhy. Naivně hrající hosty nejprve od modré potrestal v přesilovce Drtina a už za minutu perfektně sklepl Kamešovo nahození Kotrla. Až potom Kometa přidala, výraznou příležitost si však nevypracovala.

Kladno definitivně uklidnil hned v úvodu druhé části pěkným zakončením Kalla, a nebyla to poslední pěkná branka z jeho dílny. Hosté ale také měli možnosti, zejména Svoboda, jenž v jednom případě přestřelil i prázdnou branku. Závěr třetiny patřil domácím. Nejprve Kalla přihrál Valskému na střelu do růžku a pak stejný kout vymetl i Kotrla po akci Knotka.

Závěrečné dějství řídce obsazené ochozy protleskaly a Kladenští svoji výhru ještě zvýraznili. Svou první branku v jejich dresu zaznamenal ve vlastním oslabení po úniku snaživý Hašek a skóre uzavřel Kalla.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina: Přijeli jsme do Kladna s hráči, kteří by si svým výkonem měli říct o zařazení do připravy na novou sezonu nebo o dres Komety. Jejich výkon ale byl katastrofální a byl jsem jím hluboce zklamán. Nezbývá než pogratulovat Kladýnku k záchraně.

Petr Tatíček: Děkuji kolegovi hráčům, že se to podařilo. Když jsme přicházeli s Jiřím Kopeckým k týmu, byla jediným cílem záchrana, a to se podařilo splnit. Co k tomu víc říct, snad jen že si konečně psychicky odpočinu. Tři zápasy si teď budu užívat, konečně budu trošku v klidu. Je možné, že proházíme sestavu. Některým hráčům dáme volno a zařadíme i mladé hráče.

Lubina ke zbytečnému zbytku play-down: Cenu to nemá, nicméně se dohrávat bude, na druhou stranu je jasné, že s tímto systémem, se kterým nesouhlasí ani vedeni I. ligy, by se mělo něco udělat.

Kladno – Brno 7:0 (2:0, 3:0, 2:0).

Kladno: Cikánek – Nedvěd, Drtina, Kameš, Toman, Mrázek, Růžička, Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – Valský, Kalla, Bílek – Látal, Knotek, Kotrla – Smoleňák, Hašek, Bělohlav.

Brno: Hovi (41. Trvaj) – Sova, Malec, Ostrčil, Protivný, Šenkeřík, Kempný – Balej, Meidl, Svoboda Jakub – Procházka, Švaňhal, Polodna – Jankovič, Křivohlávek, Širokov.

Branky a nahrávky: 4. Drtina (Nedvěd, Patera), 5. Kotrla (Kameš), 22. Kalla (Valský), 36. Valský (Kalla, Bílek), 36. Kotrla (Knotek), 52. Hašek, 57. Kalla (Bílek, Mrázek). Rozhodčí: Kalivoda, Souček – Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1889.