"Oslovil jsem kluby s tím, jak by reagovaly na změnu začátku extraligy. Odezva je zřejmá, v pátek se patrně hrát nebude," uvedl ředitel soutěže Stanislav Šulc pro oficiální internetovou stránku extraligy.

Pohřby trojice českých hokejistů by se měly uskutečnit příští týden od středy do pátku. Ve středu je naplánováno poslední rozloučení s Rachůnkem ve Zlíně, ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu s Vašíčkem a v pátek s Markem v Jindřichově Hradci.

"Rádi bychom dali všem možnost, aby se mohli s Honzou rozloučit. Tragédie u Jaroslavle nás velmi zasáhla, proto jsme kluby oslovili s návrhem, bychom první kolo odložili a soutěž začali až v neděli," řekl Šulc pro hokej.cz. S podobnou žádostí se navíc na vedení soutěže obrátila i Markova rodina.
Pietní rozloučení s hráči se konalo dnes v Praze na Staroměstském náměstí.

Přišla na něj řada představitelů extraligových klubů, s nimiž Šulc mluvil o možném přeložení prvního kola osobně.

"Ohlasy jsou pozitivní. Ještě nemáme odpověď od všech klubů, jasné to bude v pondělí. Ale nyní mohu říci, že s největší pravděpodobností, hraničící s
jistotou, v pátek hrát nebudeme," řekl ředitel soutěže.

Kladno mělo soutěž původně začínát v pátek v Brně, takhle by zahajovalo doma v neděli proti Spartě Praha.Paradoxní je, že Fanklubu Kladna jsou podruhé během pár měsíců zkříženy plány na cestu do Brna dvoupatrovým autobusem. Na jaře vplay out přesunulo vedenísoutěže poslední kolo na dřívejší termín, teď zasezápas na ledě Komety zřejmě odloží.

Přihlášenobylo téměř šedesát kladenských fanoušků.

(čtk, rm)