V první třetině Vítkovičtí bez úhony přečkali pětiminutový nápor Kladna, které evidentně chtělo nepříznivou sérii ukončit. Výsledkem snahy domácích bylo několik možností, včetně Tomanovy tyčky. Od poloviny třetiny byli aktivnější hosté, kteří se na rozdíl od Rytířů gólově prosadili už zmíněným Rehákem.

Moravané se těšili z vedení do 26. minuty, kdy v přesilovce napřáhl Majeský, jehož ránu Málek jen vyrazil a pohotový Kalla baseballovým úderem srovnal.

Netrvalo ale dlouho a domácí byli opět o branku pozadu. Na polovinu utkání si schoval svoji premiérovou trefu v extralize Kolouch. Rozložení Rytíři do druhé přestávky ještě jednou kapitulovali a opět to bylo po dělovce Reháka.

Začátek poslední části se nesl ve znamenídvou přesilovek Kladna.Při standardním počtu hráčůorazítkoval Bělohlav tyčku a pak ve v počtení výhodě přišla druhá gólová spolupráceMajeského s Kallou - 2:3. Uplynulo pouhých 44 vteřina a bylo vyrovnáno! Podruhé v sezoně se trefil Bicek.

Ani tentokrát se ale Kladno netěšilo ze smírného stavu dlouho. Vítkovce se totiž nadále těžilyze střeleckého apetitu svých beků. Po dvou trefách Reháka poslal kotouč za Cháberova záda i Ovčačík.

Šance Kladna na vyrovnání zmrazil čtyřminutový trestKafky za zranění Reháka. Přesto mělo šanci při přečíslení.Valský, jenž stále čeká na první letošní gól, však situaci nevyřešil ideálně.

Jak se staví vedení Rytířů Kladno k domácím televizním zápasům? Je manažer Václav Bartoš jejich příznivcem či odpůrcem? Rozsáhlý materiál čtěte ve středečním Kladenském deníku (2.11.)

Hlasy trenérů po utkání:

Petr Tatíček (Kladno):
„Prvních pět minut jsme byli lepší, ale to bylo pro dnešek vše. Neměli jsme ten pohyb, na který jsme poslední dobou zvyklí. Soupeř nás přehrával v osobních soubojích a byl po většinu zápasu lepší. Pro nás by asi bylo maximem, kdybychom získali bod, ale k tomu by bylo potřeba velké štěstí. Sice jsme nastřelili dvě tyčky, ale soupeř dnes vyhrál zaslouženě, byl rychlejší i lepší kombinačně. My jsme ho nijak moc neohrozili.“

Mojmír Trličík (Vítkovice): „Prvních pět minut nás soupeř nepustil z pásma, vyhrával buly a tlačil. Dalších 35 minut si myslím, že jsme ale byli lepším a aktivnějším týmem, šli jsme štěstí naproti. Odskočili jsme o dva góly, ale zkomplikovali jsme si situaci ve třetí třetině, kdy jsme už na začátku byli v oslabení. To jsme sice ustáli, ale byli jsme opět vyloučení, soupeř toho využil a následně z tlaku vstřelil další branku. Je ale třeba ocenit, že jsme se nesesypali a dostali se velice rychle zase do hry. To štěstí, kterému jsme šli naproti, se k nám nakonec přiklonilo v podobě vítězné branky i v situaci v závěru, kdy jsme pustili soupeře při naší přesilovce do přečíslení dvou na jednoho. Ujčík nehrál kvůli zranění z minulého zápasu.“

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Steel 3:4 (0:1, 1:2, 2:1). Branky a nahrávky: 26. Kalla (Majeský, D. Růžička), 47. Kalla (Majeský, Patera), 47. Bicek (Patera, J. Drtina) – 16. Rehák (Sloboda), 29. Kolouch (Šedivý), 34. Rehák (Štefanka), 51. Ovčačík (Šedivý). Rozhodčí: Souček, Turčan – Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 1801.

Kladno: Chábera – D. Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, Majeský, Piskáček, od 47. navíc M. Dvořák – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Melka (34. Diviš), Kalla – Bělohlav, Knotek, Eberle – Valský, Lukáč, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Vítkovice: Málek – Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák – Pabiška, Burger, J. Káňa – Pohl, Húževka, Walker – J. Sýkora, Štefanka, Kolouch – Šedivý, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.