Slavii může těšit jediné. Po téměř 153 minutách prolomila střelecké prokletí. Gól Kůrky však přišel až v 53. minutě a značil pouze korigování skóre na 4:1.

Mnohem důležitějších bylo prvním patnáct minut zápasu. V těch hrálo Kladno s uzdravenými navrátilci do sestavy Dragounem a Látalem s velkou chutí a nastřílelo do sítě slávistického brankáře Furcha tři góly.

První byl střeleckou premiérou Ivana Majeského, který z první od modré ukázal, že Slavii dost schází po zranění se zotavující exkladenský Kopřiva.
Pak se ukázal Bicek, který po reklamní přestávce propálil Furcha na přední tyčku. A když rozhodčí sáhli po prvním vyloučení (Kuboš), předvedli Středočeši, že to se zlepšením přesilovek myslí vážně. Puk putoval dvakrát po dálnici mezi Kallou a Paterou a kapitán ho dostal do sítě.

Když pak Cikánek vyčapal tutovku Krenželoka a přežil i nápor hostů ve druhé části, kde byli hodně blízko snížení třeba Sklenář s Vašíčkem, mohli si Rytíři třetí třetinu víc užít.

Třeba Lepine tady byl blízko první kanadské gólové stopě v Kladně, ale jeho neskutečné sólo přes celé kluziště skončilo ne úplně povedeným blafákem.
Jenže už po chvíli se jeho tým uklidnil definitivně. Kafka z úhlu označkoval Furchovu masku a Valský se v dorážce dočkal toho, co si snad zasloužil za poslední výkony nejvíc – konečně dal první letošní branku. „Byla trochu ušmudlaná, ale oddechl jsem si,“ přiznal šťastný střelec, s nímž připravujeme rozhovor.

Pak se konečně a nutno říci, že zaslouženě, dočkala i Slavia, byť brankář Cikánek byl určitě hodně smutný. Nicméně Kůrkova teč Kubešova nahození byla dokonalá.

Poslední slovo přesto patřilo Kladnu a stálo za to, Lukáč našel od zadního mantinelu efektně Kafku a jeho rána skončila přesně po horní tyčkou – 5:1.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Kopecký (Kladno): „Povedl se nám začátek. Do čeho jsme "bouchli“, to nám tam spadlo. Soupeř měl potom menší tlak, ale bez vyložené příležitosti. Když jsme na začátku třetí třetiny vstřelili čtvrtou branku, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Přesto si myslím, že konečný výsledek je pro hosty krutější, než výkon, který předvedli."

Jiří Čelanský (Slavia): „Velice brzy jsme lacino inkasovali, a protože nehrajeme dobře, začali jsme zmatkovat a třetinu prohráli 0:3. Trochu jsme se zvedli ve druhé části, ale když jsme dostali čtvrtou branku, byl zápas rozhodnut. Herní projev mužstva působí zakřiknutě již několik utkání, ale z této krize se musíme dostat jen sami. Již delší dobu se snažíme o posílení týmu, ale hráči, kteří by náš projev zvedli, buď nejsou na trhu nebo na ně nemáme dostatečné finance.“

Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 5:1 (3:0, 0:0, 2:1).Branky a nahrávky: 3. Majeský (Patera), 9. Bicek (Kuchler, Toman), 15. Patera (Kalla, Majeský), 42. Valský (Kafka, Lukáč), 60. Kafka (Lukáč, Bicek) – 53. Kůrka (Sklenář, Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda – Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2484.

Kladno: Cikánek – Lepine, Toman, Majeský, J. Drtina, David Růžička, Piskáček, od 51. Kameš– Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, Kafka – M. Látal, Knotek, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia Praha: Furch – Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík – Krenželok, Kalus, Doležal – Kůrka, Žejdl, P. Jelínek – T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář – Jaškin, T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.