Duel tradičních a nesmiřitelných rivalů bude pro něj 400. v nejvyšší soutěži. „Co na to říct? Letí to!“ konstatovalo levé křídlo prvního útoku Rytířů.

Čtyřiatřicetiletý forward je vzorem věrnosti, všechna extraligová utkání odehrál za svůj rodný klub. V první lize oblékal dres Berouna, Kadaně a Ústí.

Loňská sezona patřila mezi jeho nevydařenější. Ač ale byl nejlepším střelcem týmu, nebyl úplně spokojený. „Sezona se vždy hodnotí podle toho, jak hrálo celé mužstvo. Je ale příjemné, že jsem dával víc branek než je můj standard. Je to dané tím, že nastupuji vedle Pavla Patery. To se hraje jinak,“ prohlásil Kuchler, jenž v probíhajícím ročníku zaznamenal tři branky.

Další by rád přidal na plzeňském ledě, kde se mu přes až nenávistnou atmosféru vůči soupeřům hraje dobře. „Je to tak. Fanoušci jsou tam temperamentní až vulgární. Ono to ale člověka většinou vyhecuje. Mně osobně se tam hraje dobře. Těším se na to. Náš útok teď pravidelně boduje a doufám, že to bude platit i v pátek.“

Kladno však v Plzni naposledy vyhrálo na jaře 2008, od té doby převážně prohrávalo nejtěsnějším rozdílem. Změní na tom něco dnešní střet bojovníků – indiánů a rytířů?

Hostům bude chybět jen Látal, který už trénuje. První utkání vyhrála Plzeň 3:2.