Středočeské derby se v neděli odehrálo v Metrostav Areně pod osobním dohledem Jaromíra Jágra. Ten společně s diváky doufal, že se nebude opakovat průběh z posledního vzájemného zápasu, který musely rozhodovat až nájezdy, když byl po 65 minutách hry stav 0:0.

Kladno sehrálo další hodně vyrovnané utkání, v němž ale znovu kralovali brankáři. Boleslavský Marek Schwarz v největší šanci vychytal v první třetině Radka Bělohlava uniknuvšího v oslabení. Miroslav Kopřiva měl největší potíže s domácím Kracíkem, ale dvakrát ho vyčapal a jednou mu pomohla tyčka.

Na první změnu skóre se tak čekalo až do do 45. minuty, když po nešťastném zásahu obránce Dlouhého domácí Fabuš se štěstím dostal kotouč za čáru.
Kladno odpovědělo až před koncem. V čase 54:34 se o to postaralo trio veteránů. Kaberle naše zcela volného pateru a ten ještě akci vylepší nahrávkou na M. Procházku, který dal svůj třetí zásah v sezoně.

Prodloužení? Kladno v něm hrálo jasně aktivněji, ale ani Frolík v samostatném nájezdu na Schwarze nevyzrál a v závěru nastavení se zase za hlavu chytal Dlouhý, jenž měl moře času, ale gólman Boleslavi vytáhl zákrok večera.

A v show pokračoval i v nájezdech, kde vychytal Stielera i Brandu. Jen Kalla ho ve druhé sérii překonal, položil si, jenže trefil břevno. Na druhé straně Kopřiva zvládl pokusy Fabuše i Vrbaty, ale na Královu ránu mezi nohy nestačil.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Müller, trenér Kladna: K vidění bylo velmi vyrovnané utkání a na obou týmech bylo znát, že nechtějí udělat chybu. Obavelmi dobře bránily a navíc skvěle chytali oba gólmani. Boleslav byla lepší ve druhé třetině, my jsme ale naštěstí dokázali vyrovnat a potom jsme byli lepší pro změnu my.Škoda nevyužitých šancí v prodloužení. V letošní sezoně nemůžeme překonat dobrou obranu a hlavně Marka Schwarze. Ze tří zápasů jsme dali Boleslavi jenom jeden gól.

Vladimír Čermák, trenér Mladé Boleslavi: Věděli jsme, že Kladno se začíná zvedat a to se také potvrdilo. V našich vzájemných zápasech padá málo branek, protože nám spíše vyhovuje otevřený hokej, než když soupeř urputně brání. Přechod středního pásma pak stojí hodně sil, což se dnes projevilo v závěru, kdy jsme málem ztratili druhý bod.

BK Mladá Boleslav – HC Geus Okna Kladno 2:1 SN (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0).Branky a nahrávky: 45. Fabuš (Kracík), roz. nájezd Král – 55. Procházka (Patera, Kaberle). Rozhodčí: Šindler, Polák – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6, bez využití. Diváci: 3610.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Frolo – Sup, Král, Pabiška – Bahenský, Nouza, Boháč – Fabuš, Macho, Kracík – Handlovský, Vrbata, Krejčík. Trenér: Čermák.

Kladno: Kopřiva – Toman, Kaberle, Trončinský, Šmach, Růžička, Dlouhý, Kameš – Bělohlav, Patera, Procházka – Bílek, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler – Branda, Valský. Trenér: Müller.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.