Slavii se doma nedaří a nedala dvakrát dokonce ani gól. Mezitím ale zvládla derby na Spartě. „Snad nedají gól ani do třetice. To tak bývá, ne?“ směje se navrátilec do kladenské sestavy Tomáš Horna a už vážněji dodává, že zápas bude těžký. „Oni už doma budou chtít hodně uspět, jenže my body potřebujeme také. V tabulce jsme se propadli a nesmíme už desítku nechat unikat,“ je jasné smolaři duelu s Vítkovicemi.

Horna měl čtyři velké šance, ale ani jednu včetně trestného střílení za stavu 2:1 nezužitkoval. „Fyzicky jsem se cítil dobře. I se sádrou jsem bruslil a tolik jsem toho snad nikdy nenajezdil. Nicméně je pravda, že zakončení jsem nezvládl. Při trestném střílení jsem chtěl pálit mezi nohy, ale Štěpánek tam nenechal místo, proto jsem zvolil svůj obvyklý způsob. Bohužel jsem měl puk zvednout o kousek víc nad lapačku,“ litoval muž, který se o realizaci nájezdu přihlásil.

„Pro mě je důležité, že jsem se do šancí dostal. Věřím, že je začnu i proměňovat, protože koncovka je hodně i o štěstí, kolikrát rozhodne pár centimetrů,“ dodal Tomáš Horna.