Bývalý reprezentant skončil minulý týden ve Spartě, kde se mu herně nedařilo a mezi zájemci o jeho služby se objevily i dva kluby, které proti soběv úterýnastoupí v televizním mači – Litvínov a Kladno. Snaha vedení Kladna o bývalého skvělého kanonýra byla přece jen spíše informativní a hráč podle předpokladů zamířil do mateřského Litvínova, kde ho ale fanoušci v minulosti nemuseli, hlavně kvůli odchodu do Sparty.

Kladenští trenéři se na něj trochu připravovali. „Těžko říci, jestli jim pomůže. Loni dost marodil, letos góly nedával. Alev úterýna něj musíme dát pozor, přece jen se v novém dresu bude chtít ukázat a o motivaci má postaráno,“ tvrdí asistent kouče Petr Kasík.

Dodává, že změny v sestavě oproti duelu s Brnem nenastanou. Exlitvínovský Kotrla se ještě zcela neuzdravil, Tomana trápí naražená žebra (bližší podrobnosti bude vedení znát po vyšetření CT), Bílek po zápalu plic sice chtěl v pondělí začít na ledě, ale lékař mu to nedoporučil.

Loučit s kladenským dresem se bude sparťanské duo Kafka – Luňák, kterému končí hostování. Druhý jmenovaný by ale možná ještě zůstat mohl.

Přímý přenosČT4 sport začne v 17.30 hodin a pro hosty je poslední nadějí vylepšit tristní bilanci z úvodní čtvrtiny extraligy, která v úterý skončí. Zatím v ní nasbírali pouhých sedm bodů, jeden navíc díky kontumační výhře nad Plzní.