Poloprázdných hal a arén si hokejisté Kladna užili v sezoně dost a dost, něco podobného je pak bohužel čeká s největší pravděpodobností také ve čtvrtečním předehrávaném utkání 11. kola proti Pardubicím. Už potřetí bude jejich domácí duel vysílat některá z televizních stanic, tentokrát Nova sport. I proto začíná utkání až v 18.10 hodin. A diváci přijdou sotva, zvlášť když se Vagnerplastu v soutěži vůbec nedaří.

Naposledy Kladenští zažili komorní hokejovou atmosféru v úterý na Slavii, kde před hrstkou diváků nedali domácím ani gól a dost zbytečně podlehli stejně matnému favoritovi 0:3. Branku však v úterý nevstřelil ani jejich dnešní protivník, jenž se marně snažil před naopak hodně zaplněnou domácí arénou překonat brněnského gólmana Hoviho.

Jestli měl v úterý duel na Slavii náboj v podobě startu bývalého kladenského brankáře Miroslava Kopřivy v kladenském dresu, pak dnes to bude podobné. Do Kladna přijede v dresu Pardubic jeho odchovanec František Kaberle, jemuž vedení před sezonou nenabídlo pro něj vyhovující kontrakt, a proto odešel. Kaberle si v cizím dresu zahraje na kladenském zimáku poprvé v kariéře, nepočítáme-li zápasy Jágr teamu v letech 2000 a 2003.

Kaberle ale zatím nasbíral v deseti utkáních pouhé dva body za asistence a celý pardubický klub je na tom střelecky tak bídně, že je dokonce horší než Kladno. I o tom, které z těchto mužstev střeleckou mizérii prolomí, čtvrteční duel bude.

Kladenskou obranu posílí podle klubového serveru uzdravený Jaroslav Mrázek, který se zranil těsně před startem soutěže a nastoupí tak poprvé v sezoně. "Jarda to chce zkusit, už se cítí dobře a doktor mu start povolil,"řekl kladenský trenér Otakar Vejvoda.