Škarohlídové posměvačně konstatují, že ani zimní změny ve vedení a letní v kádru áčka hokejovému Kladnu nepomohou. Tým kouče Otakara Vejvody naposledy zcela zbytečně ztratil duel se Zlínem a krčí se u dna tabulky. Míří navíc na půdu ofenzivně výborného a posíleného Třince. „Se Zlínem je to škoda, protože i když jsme byli oslabeni, tvrdím, že hrát můžeme s každým. Podobná epidemie přece potká během sezony každého,“ tvrdí kouč, podle něhož k vyrovnávací trefě Lešky z 59. minuty přispělo několik chyb. „Všechny jsme si pojmenovali. Základ byl v příliš útočném napadání a takhle hrát nemůžeme. Když jsme byli loni v háji, tohle jsme plnili a vyhráli třeba o gól. Musíme tak hrát i letos, byť někdy to k úspěchu také nevede,“ konstatuje trenér.

Ten bude mít v dnešním duelu v Třinci (začátek je v 17 hodin) k dispozici uzdraveného Stielera, v neděli by se mohl zapojit Kameš, příští týden Mrázek. Naopak Platil musí s ramenem na operaci a mimo bude přes šest týdnů. Podobně jako Bílek, jenž se zápalem plic leží ve slánské nemocnici. „Právě za ním vyjíždím. I já jsem kdysi zápal plic prodělal a mimo jsem byl šest týdnů. Hned pak jsem ale hrál a celkem to šlo, bylo to za trenéra Volfa,“ vzpomněl si Vejvoda.

Ten si pochvaluje pomoc Sparty. V Třinci by kromě Petra Kafky, jehož od půlky duelu se Zlínem nasazoval stále častěji, mohl hrát i druhý mladík Lukáš Luňák.

Změnou je cestování na zápasy na Moravu. Kladno k nim zřejmě nebude jezdit o den dříve jako v minulosti, kdy se mu to stejně nevyplácelo a velmi často prohrávalo. „Co já vím, tak moravská mužstva do Čech také jezdí v den utkání. Ráno se v Kladně rozbruslí, kdo bude chtít, a před devátou hodinou vyjedeme. Dlouhou cestu rozdělíme přestávkou na oběd,“ dodal Otakar Vejvoda.

Kdo Kladnu chyběl a chybí?

Jaroslav Mrázek. Zranil ho spoluhráč při rozbruslení v poslední přípravě v Karlových Varech.

Vítězslav Bílek. Těsně před zahájením extraligy ho skolily horečky. teď leží ve slánské nemocnici se zápalem plic, mimo bude ještě šest týdnů.

David Stieler. Nastřelený nárt v duelu s Boleslaví ho nepustil do dvou utkání, ale už hrát bude.

Jan Platil. Posila si zahrála jeden zápas a kousíček. Na Spartě mu vypadlo rameno a čeká ho operace. Mimo bude přes šest týdnů.

Jan Dalecký. Třináctý útočník dostal šanci velmi brzy - na Spartě. Jenže po pár střídáních si pohmoždil zápěstí a sešel se na rentgenu s Platilem.

Michal Strnad. Čtrnáctý útočník také na šanci nemusel čekat dlouho, hrát měl v úterý se Zlínem. Jenže den předtím naskočil do utkání juniorské extraligy a v první třetině duelu ve Varech odskákal střet otřesem mozku. Navíc hodně dlouho čekal na sanitku.

Vladimír Kameš. Další hráč s chřipkou. Antibiotika ale nenasadil, teplota mu klesla. V neděli by možná mohl nastoupit.

Jakub Valský. Nedohrál duel se Zlínem, možná ale i proto, že při stažení hry na tři útoky trenéři zvolili šikovného Kafku.V Třinci ale Valský v sestavě chybět nebude.