„Viděl jsem úterní zápas Varů, v němž otočily výsledek s Libercem a opět se potvrdilo, že největší nebezpečí hrozí od dvojice Skuhravý – Kumstát. Proti nám se sice vždycky vyhecují i ostatní exkladeňáci, ale Bílek už ve Varech není a Hluchý zatím nehrál kvůli zranění,“ řekl trenér Zdeněk Müller, podle něhož Středočeši domácí duel (prohráli 4:6) prohráli smolně, na západě Čech to ale bude odlišný zápas. „Bude to jiné, hodně o obraně,“ předvídá.

Starosti mu dělá zmíněná operace Jana Tomajka (zranění nohy z utkání proti Zlínu). Bývalý reprezentant totiž hrál v poslední době výborně a kromě výtečného bránění přidával i góly. Chybět bude zřejmě tři týdny.

Nahradí ho zřejmě mladičký Jan Eberle, jemuž se střelecky dařilo ve dvacítce, kde dal branku Finům i Rusům a gól vstřelil i za prvoligový Beroun ve středu proti Benátkám. „Utkání jsme sledovali a Eberle nejen v úvodu otevřel skóre, ale hrál celkově dobře. Měli jsme tam i další hráče, třeba Hořavu, Šmacha či Stielera. A kvalitu ukázal také Gudas, jenž by měl dostat svou šanci. Problém ale je, že je ve dvacítce a ta se brzy začne připravovat formou soustředění na mistrovství světa. Navíc máme nyní k dispozici devět obránců,“ vysvětlil Müller, proč zatím dravého nadějného beka nevyzkoušel.

Naopak nová šance se otevřela před jiným mladým obráncem – téměř ´zavrhnutým´ Markem Trončinským, jenž pokazil duel s Vítkovicemi a putoval na hostování do Třebíče. „Je to mladý hráč a náš hráč. Měl by ještě dostat možnost,“ je přesvědčen kouč HC Geus okna.

Podle něj mužstvo v reprezentační pauze dobře trénovalo, minulý týden i dvoufázově. „Uvidíme, jak nás to postrčí,“ uzavřel Zdeněk Müller.