Domácí zahájili zápas aktivně, ale na konci 2. minuty je polila studená sprcha, když Bělohlav chyboval na útočné modré a Sailerovo nahození v protiútoku tečoval bruslemi padající L. Procházka přesně za vlastního gólmana Cikánka. Odpověď ale přišla zanedlouho a byla u ní právě posila ze sladké Francie. Treille zřejmě odmalička sledoval v TV Paterovy žabičky, na jednu si v přesilovce najel a pověsil Mensatorovi puk pod víko.

Zápas byl od té chvíle otevřený, byť se zdálo, že Kladenští hrají přece jen lépe. A určitě nebezpečněji a jednodušeji než proti Budějovicím. Nájezd dvou na jednoho se ale nepovedl realizovat dokonbnale duu Kalla – Piskáček, ve druhé části zase útočil na druhý zásah Treille, jenže jeho střela mezi Mensatorovy betony se vykutálela těsně mimo.

V závěru třetiny se Kladenští dobře bránili v oslabení, dokonce 11 vteřin ve třech, přesto byli nebezpečnější a z trestné lavice vyjíždějící Treille nabídl dobrou možnost atakavanému Kallovi.

Jenže začátek třetí třetiny patřil zase Varům stejně jako v části první. Tentokrát další nenápadnou akci Skladaného proměnil v gól pěknou tečí Melenovský a domácí museli opět dotahovat.

Po jejich obrovské chybě postupoval Skuhravý sám na Cikánka, zvolil ale sice ostré, jenže zbrklé zakončení.

Na druhé straně se stupňoval tlak Kladeňáků, v němž ovšem Stieler zblízka neuspěl, Kallu v přesilovce vychytal skvěle Mensator a Patera sólo zakončil neodpískaným pádem.

A tak přesto, že Buldoci tentokrát oproti zápasu s Budějovicemi působili o mnoho lépe, nedosáhli ani na bodík.

Kladno – Karlovy Vary 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Branky: 8. Treille (Patera) - 2. Sailer, 43. Melenovský (Skladaný) . Rozhodčí: Minář, Pešina - Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváků: 1500.

Kladno: Cikánek - Kameš, Drtina, Procházka, Šmach, Toman, Piskáček, Mnatsjan - Eberle, Patera, Treille - Melka, Kalla, Látal - Bělohlav, Knotek, Kuchler - Valský, Stieler, Kafka.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, Gřegořek, Čutta, Sloboda, Kokko, Prošek, Dobroň – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hřebejk, Dej, Saarinen - D. Hruška, Zaťovič, Pech – Melenovský, Skladaný, Sailer.