Podruhé se dostal do nominace Ondřej Pražák, Moravan, který už dlouhé roky hraje za Kladno. Pracovitý útočník není líný na krok, obstojí v soubojích, k tomu je hokejbalově na výši a letos má za sebou bodově nejlepší sezonu v kariéře (7+18). Hrál už na MS v Kanadě, a tak zkušenosti má.

Čekalo se, zda nominační pozvánku dostane Adam Kubík, ale nakonec přišla jinému hokejistovi, který Kladnu v závěru sezony vypomohl – Zdeňku Královi. Poslední čtyři sezony odehrál doma v prvoligovém Kolíně, nyní se chystá na angažmá do polského Jastrzebie.

Za Kladno letos hráli ale i další borci, kteří však mají v registračních průkazech jiné jméno mateřského klubu. Rakovnické duo veteránů Jan Pospíšil a Leoš Gerlich je už v reprezentaci také dlouho zběhlé a Pospíšil dokonce získal dvakrát titul mistra světa. Třetím do party je Jaromír Markytán z Prachatic, také on v sezoně hrál extraligu za Kladno.

Všechny zmíněné borce měl pod palcem Slavomír Švancar, který v posledních dvou letech kladenský celek trénoval, ale poté, co podruhé za sebou nepřešel bránu čtvrtfinále, nahradil ho na lavičce Miroslav Mach. Švancar – sám bývalý výborný reprezentant - je asistentem hlavního trenéra Mašíka.

S Kladnem jsou více či méně spojeni také další hokejbalisté, kteří budou Česko ve Vispu reprezentovat. Jedním je mistr republiky Patrik Novák z Třebíze, jenž už dlouho hraje za jasně nejlepší český klub KERT Park Praha a je oporou jeho obrany. KERT letos v dramatickém finále přemohl další Pražany z Hostivaře a za ty hrají dlouholeté kladenské opory Tomáš Kudela a Jiří Hrabár.

V Lonza areně ve Vispu, městě na jihu Švýcarska, se Češi ve skupině B utkají nejprve v sobotu 22. června s Itálií (11:15), o den později s domácím Švýcarskem (18:00), v pondělí s Finskem (20:15) a v úterý s USA (10:15). Čtyři nejlepší celky postoupí do čtvrtfinále, kde by Češi chybět neměli, tradičně jsou totiž spolu s Kanadou a Slovenskem největšími favority turnaje. Kvalitu však budou mít i další mužstva, zejména ta s naturalizovanými Kanaďany, což je třeba Řecko nebo Haiti.

Ve Vispu budou o světový titul bojovat také ženy. V českém výběru však žádná hráčka z Kladna není.