Slavia Praha– HC 2001Kladno 6:2

Utkání ovládla od počátku favorizovaná Slavie, zatímco Kladno působilo dojmem přílišného respektu. Sice mu jasně patřila druhá polovina první třetiny, to už ale prohrávalo 0:2. Vtéto fázi mohlo zadělat na zajímavější průběh, nedůrazná koncovka ale bylaproti.

Prosadilo se až vprvních vteřinách druhého dějství, kdy únik zakončila Vacková. Bylo to vmálo vídané situaci, kdy se celá slávistická pětka rozhodla naráz vystřídat. Domácí obrana měla podobných okének ještě několik, na brejky hrající Kladno ale využilo už jen jediné. Zdalšího brejku korigovala na konečných 6:2 Melicheríková.

Jedním zdůležitých okamžiků zápasu byla dlouhá kladenská přesilovka pět na tři vzávěru druhé části. Hosté ji nevyužily a sami při návratu první vyloučené inkasovaly na 5:1. Přesilovky byly vůbec silnou zbraní vítězek. „Využila hned první asi ve druhé minutě. Slavia má bezkonkurenčně nejlepší tým, vněmž hraje většina našich nejlepších hráček a třeba itři Kanaďanky. Můžeme ji porazit, ale ne porážet,“ přiznala kapitánka Kladna Marcela Pavelcová.

Branky: Manhartová 2, Jurčová 2, Holešová, Studentová– Vacková, Melicheriková. Vyloučení: 6:4, využití 2:0, oslabení 1:0. Třetiny: 2:0, 3:1,1:1.

Kladno: Bečevová– Kozlerová, Vojáková, Fialová, Bednářová– Nováková ml., Melicheriková, Flachsová– Vacková, Pavelcová, Padevětová– Honická, Pellarová, Radostová– Nováková st.