Pohár bude nejprve od 14 hodin k vidění v kladenské zámecké zahradě. Poté s ním Michael Frolík, doprovázený svým spoluhráčem z Chicaga Michalem Rozsívalem, odjede před 16. hodinou do Kamenných Žehrovic, kde se chce o radost ze zisku trofeje podělit se svými sousedy.

A ti jsou podle slov starostky obce Soni Černé velmi pyšní na to, že vítěz Stanley Cupu je právě z jejich vesnice. „Máme připravený program v nedávno opraveném Dělnickém domě," informovala starostka. „Nevěděli jsme jak Michala odměnit. Svolali jsme proto zastupitele a domluvili se, že mu udělíme čestné občanství Kamenných Žehrovic, které mu předáme," prozradila Kladenskému deníku Soňa Černá.

„Michaela Frolíka a jeho bratra Martina, jenž také hraje hokej, znám od jejich dětství. Že jsou úspěšní sportovci, je především zásluha jejich rodičů, kteří se jim velmi věnovali. Michaelovo vítězství ve Stanley Cupu je skvělou propagací naší obce," doplnila starostka.

Čestným občanstvím, pro změnu Kladna, se mohou pyšnit i další hráči z kladenské hokejové líhně. V dubnu 1998 ho po vítězství na olympijských hrách v Naganu získali Jaromír Jágr, Milan Hnilička, Libor Procházka, Pavel Patera a Martin Procházka. V červnu téhož roku byl titul čestného občana Kladna udělen i někdejšímu vynikajícímu obránci Stanislavu Bacílkovi.

„Jistě to bude dlouhý a náročný den," řekl k dnešním oslavám Michael Frolík, jenž se z Kamenných Žehrovic k večeru přesune s pohárem na soukromou party do Horního Bezděkova.

Pohár na Kladensku

Stanley Cup se v Kladně a jeho okolí objevil už několikrát, hlavně v posledních letech. Paradoxně ho sem nikdy nepřivezl jeho dvojnásobný vítěz Jaromír Jágr. V době jeho triumfů (1991 a 1992) se tradice výjezdů trofeje do Evropy ještě nenosila.

Poprvé se tak pohár objevil v Kladně roku 2002 na soukromé party Jiřího Fishera (v pizzerii LaFontana), který vyhrál s Detroitem.

Oficiálně se představil fanouškům až o čtyři roky později, kdy ho přivezl vítěz s Carolinou – Františel Kaberle ml.

O dva roky později vyhrál Detroit a pohár byl v Kladně zase. Opět na soukromé party na zimáku díky scoutovi Vladimíru Havlůjovi.

Zatím jeho poslední návštěva byla před dvěma lety, kdy Tomáš Kaberle napodobil svého bratra a přivezl trofej i s Davidem Krejčím do zámecké zahrady, kde ji ukáže také Michael Frolík. Dokonce by mu mělo svítit slunko, při oslavě Kaberleho lilo jako z konve.