Lepší nástup do zápasu měli hosté a už po 39 vteřinách hry se radovali po přesném zásahu Bláhy. Lvy rychlý gól nesrazil a v dalším průběhu první části se už hrála vyrovnaná partie. Přesto to však byli opět Kutnohorští, kteří v závěrečné minutě třetiny znovu udeřili brankou Floriana.

Odměna za domácí aktivitu v úvodu druhé periody přišla už po třech minutách a postaral se o ní matador Josef Zajíc, který s klidem přehodil ležícího gólmana. 26. minuta ale přinesla pro domácí šok a po slepených trefách Prachaře a Petra Hemského (bratr slavnějšího Aleše, který válí NHL), prohrávali už o tři góly. Slánští hráči se přesto nevzdali a v polovině utkání už díky Řehořovi a Šelichovi prohrávali jen o gól.

Domácí hráči měli i několik možností k vyrovnání, ale Lacina neproměnil ani samostatný nájezd. Definitivní rozuzlení dramatického zápasu přinesl necelých osm minut před koncem hostující Kišš.

Podle trenéra Jana Novotného Slaný stále doplácí na špatnou koncovku. „Hlavní příčina porážky byla v tom, že nejsme schopní proměnit vyložené šance. První třetina měla skončit 4:2 pro nás, místo toho to bylo 2:0 pro ně.“ Kouče ale potěšilo, že se jeho svěřenci ani za nepříznivého stavu nezlomili.

„Když se nám povedlo snížit, tak bylo vidět, že se ten mančaft zvedal, ale další vyložené šance už jsme neproměnili. Je to škoda, ale věřím, že už se to musí zlomit. Bylo vidět, že hráči mají snahu, vůli, nasazení, bojovnost. To všechno tam je. Kluci jsou z toho smutní, sedí v kabině s hlavami dole,“ vykládal Novotný, který ocenil i kvalitu soupeře.

„Byl to hokejově nejsilnější soupeř, a proto mě těší, že jsme s nimi hráli vyrovnanou partii.

Branky: 24. Zajíc, 28. Řehoř, 31. Šelicha - 1. Bláha, 20. Florián, 26. Prachař, 26. Hemský, 53. Kišš. Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Fůs. Vyloučení: 9:13, navíc Hemský, Mizera a Kadlec (všichni KHO) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 100. Třetiny: 0:2, 3:2, 0:1.
Slaný: Vaňous - Málek, Aschenbrenner, Kraček, Petráček, Kiribuchi, Řehoř - Pavlík, Průcha, Šelicha, Vejvoda, Zajíc, Rousek, Frolík, Hnátek, Lacina, Hanzlík, Hybš.
Kutná Hora: Malý - Janata, Kadlec, Vaněk, Paroubek, Šlejtr, V. Muras - Hemský, Bláha, Florián, Prachař, Adamec, L. Muras, Kišš, Mizera, Andrle, Mlika, Jelínek.