Prohrát osm zápasů v kuse, jedinkrát urvat bod, to už pro silné povahy.

Outsidery jsou Kladeňáci vlastně v každém utkání, přece jen osmkrát z osmi pokusů prohráli. Navíc je čeká těžší utkání, než jaké prohráli ve středu v Liberci. Tam chyběla domácím trochu šťáva po úterním mači s Bostonem, naopak Západočeši přijedou odpočatí.

A jejich už tak silný kádr rozšířil v týdnu elitní sniper Petr Sýkora, který získal s New Jersey i Stanley Cup. A pozor, ten Stanley Cup nezískal jako řadový člen mužstva, ale jako jedna z hvězd Ďáblů.

Když k němu připočteme kapitána Martina Straku či velešikovného Tomáše Vlasáka, důrazné posily ze zámoří (Kanaďan Johnson v úterý zranil slávistu Holce) a i další průbojné (Dvořák, Kracík) či šikovné (Kovář, Pitule) borce, vychází nám opravdu silný sok.

Ale takový stál proti Kladnu i loni, přesto Středočeši vyhráli zmíněný duel 5:1 a ve zbylých podlehli docela smolně. Doma hodně útočili, ale vychytal je Salfický (0:3). Venku pak ztratili během minuty náskok a i kvůli přísně nařízené penaltě prohráli 1:2. Odvetu pak po přestřelce 4:5, to také dlouho vedli.
Mužstvo nastoupí zřejmě ve stejném složení, v jakém odehrálo duel v Liberci. Z marodů by se mohli jako první zapojit do bojů obránce Mrázek, který po zlomení lícní kosti už začal trénovat a útočník Kotrla.

Podle klubového serveru to ale ještě v tomto týdnu nestihne ani jeden. „V pondělí po tréninku mi tvář otekla, tak jsem musel zase zvolnit. Dostávám se do toho pomalu. Na led chodím s mužstvem, ale nehraji do těla. Věřím, že za týden bych už snad mohl hrát,“ říkal tam Mrázek, jehož lícní kost vyspravily dvě titanové destičky.

„Jindra Kotrla už chtěl hrát dokonce v tomto týdnu, ale po konzultaci s lékařem jsme jeho návrat ještě odložili. Vytáhli mu z poraněného stehenního svalu sraženou krev a stále jeho zranění není zcela zahojené,“ řekl na klubovém webu trenér Otakar Vejvoda.

Doplnil ještě situaci u Vítězslava Bílka. „Pustili ho tento týden z nemocnice. Měl zápas plic, a i když to naštěstí nebyla ta nejhorší forma, rekonvalescence přece jenom nějaký čas potrvá,“ dodal Otakar Vejvoda.