Za současné výsledky vděčí tým zejména kolektivním výkonům a dodržování taktických pokynů.


Kromě toho se prosazují i individuality. Petra Melicheriková vede kanadské bodování ligy s náskokem šesti bodů před Lucií Novákovou. Průměr Melicherikové je 3,6 kanadského bodu na zápas, Nováková má 2,4 bodu. V první desítce jsou ještě další dvě kladenské hráčky - Vacková na sedmém a kapitánka Pavelcová na 10. místě.


Oporou v brance je spolehlivá Hůlková, její výkon roste se soupeřem a ve statistice je na 3. místě za dvěma slávistkami, procentuální úspěšnost má však nejlepší v lize.
Kladno čeká druhá polovina základní části. V té se zcela jistě přiostří, vždyť soupeřky z Litvínova, Plzně i Berouna mají nůž na krku a budou bojovat o každý bod. Slávie bude chtít vrátit Kladnu porážku a Pardubice čekají na své vzkříšení. Kladno může jít do dalších bojů s klidem a pracovat na zlepšení svých výkonů, aby byl tým dobře připraven na boje ve finálové skupině.

Svými výkony si Kladeňačky řekly o nominaci do národního týmu. Na dveře kabiny reprezentačního výběru A důrazně zabušily brankářka Veronika Hůlková, Petra Melicheriková i Šárka Vacková.


Ve výběru do osmnácti let se objevily Lucie Nováková a Jana Fialová a zúčastní se krátkého soustředění a dvou utkání s Dánskem ve Slaném.

Více ve čtvrtečním Kladenském deníku.