Kladno je v extralize zatím jen do počtu, na posledním místě získalo pouhopouhé čtyři body, a to ještě jeden kontumačně. Na hokej nechodí diváci, oni i ti ostatní spílají na všech možných webových diskusích, v zaměstnání i po hospodách. Je jim líto, kam slavný klub propadl a všichni svorně tuší, že budoucnost tohoto sportu v Kladně je drsně ohrožena.

Jindy zdrženlivý asistent kouče Petr Kasík byl na tiskové konferenci po utkání s Pardubicemi opravdu rozzloben. Jeho tým nedal podruhé za sebou gól, navíc se tradičně nevyvaroval mnoha osobních i systémových chyb. „Bez střílení gólů a bojovnosti to opravdu nepůjde. Hráči dostali hned po utkání od manažera Volfa ultimátum, že pokud nezačnou bojovat v následujících dvou zápasech, mohou přijít velké změny,“ řekl Petr Kasík.

Jeho slova potvrdil později i Milan Volf sám. Hned po schůzce s nejvyššími šéfy klubu v čele s prezidentem Jaromírem Jágrem starším. „Možná bychom udělali opatření už nyní, ale včera jsme se s hráči, hlavně těmi nejzkušenějšími, na něčem dohodli. Po dnešním utkání by bylo jednoduché je všechny vyházet a nahradit novými, ale je férové dodržet domluvu. Mají ještě dva zápasy, víc ne. A mají nůž na krku. Nejde být trpělivý donekonečna,“ uznal Volf.

Kasík i Volf dostali samozřejmě otázku, zda klub oslovil Petra Tenkráta, jemuž klub Skeleftea předčasně ukončil angažmá. Kasík byjako kouč hráče kvalit Tenkráta jednoznačně přivítal, Volf je ale opatrný. „O takových věcech nemohu mluvit, víc opravdu neřeknu. Nezlobte se,“ odmítl.